Yaşam

Ünlü senarist Kemal Kenan Ergen hayatını kaybetti! Cem Yılmaz duyurdu

Pek çok yapımda emeği geçen ünlü senarist Kemal Kenan Ergen yaşamını yitirdi. Acı haberi Cem Yılmaz sosyal medya hesabından duyurdu…

Mizah yazarı ve senarist Kemal Kenan Ergen yaşamını yitirdi. Acı haberi Cem Yılmaz sosyal medya hesabından verdi: 

‘Her Şey Çok Güzel Olacak’, ‘Kahpe Bizans’, ‘Hababam Sınıfı Merhaba’ ve ‘Ömerçip’ gibi filmlerde imzası olan Kemal Kenan Ergen 55 yaşında hayata veda etti. Cem Yılmaz ayrıca Instagram hesabından Kemal Kenan Ergen’in bir karesini paylaştı. Yılmaz, o paylaşıma, “Hey gidi Kemal…Mekanın cennet olsun.Ben de çok hatıran var,emeğin var…Huzur içinde uyu sevgili abicim.Sevenin çoktur,hepimizin başı sagolsun.” açıklamasını düştü.

Kemal Kenan Ergen

KEMAL KENAN ERGEN KİMDİR?

1 Ocak 1967’de Kocaeli’de doğan mizahçı ve senarist Kemal Kenan Ergen, mizah arenasında uzun yıllar ‘Kemken’ lakabıyla tanınmıştır. L-Manyak, Lombak ve Penguen bünyesinde yayınlanan hikayeleri mizah severlerin beğenisini kazanmıştır. ‘Tatlı Kaçıklar’ dizisinin senaryosuna imza atarak bu kulvardaki rüştünü de ispatlamış olan Kemal Kenan Ergen, Cem Yılmaz ve Mazhar Alanson’un başrollerini paylaştığı ‘Her Şey Çok Güzel Olacak’ filminin senaryo ekibinde de yer almıştır. ‘Olacak O Kadar’ programı için de kalem oynatan Ergen, ‘Kahpe Bizans’, ‘Hababam Sınıfı Merhaba’, ‘Ömerçip’, ‘Hababam Sınıfı Askerde’ ve ‘Hababam 3,5’ gibi sinema filmlerinde de yer almış; ‘Zaman Makinesi 1973’ filminin uygulayıcı yapımcılığını üstlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir