Yaşam

İclal Aydın’dan ‘Üç Kız Kardeş’ dizisi hakkında şaşırtan açıklama!

Şimdilerde Kanal D’nin izlenme rekorları kıran dizisi “Üç Kız Kardeş”in uyarlandığı romanın yazarı olan İclal Aydın ilk kez açıklamada bulundu.

Kendi romanından uyarlanan “Üç Kız Kardeş” dizisinde ‘Nesrin’ karakterini canlandıran İclal Aydın, Magazin İzmir dergisine röportaj verdi. Ünlü oyuncu, “Romanı yazarken bir gün ekranlara uyarlanacağını düşünüyor muydunuz?” sorusuna “En başında bir dizi taslağıydı zaten. Sonra televizyondan vazgeçip o taslağı romana çevirdim” diye yanıt verdi.

Aydın, rolüyle ilgili de bir itirafta bulundu. Sanatçı, “Yazdığınız satırlarda ‘Nesrin’le kendinizi özdeşleştirdiğiniz oluyor muydu? Kitabınızda yer alan bir karakteri canlandırmak size neler hissettiriyor?” sorusu üzerine şöyle konuştu: “Hiçbir zaman olmadı. Kendi içimde oynayarak yazarım. Her bir karakteri bu yüzden çok severim ama benimsemem. Bana ait kimlikler olmazlar. Bu yüzden bazılarını biraz daha çok severim. Mesela ‘Unutursun’ romanındaki Gavras Bey, ‘Söylenmemiş Sözler’deki Nona benim için ayrıcalıklı karakterlerdir. Nesrin’i oynamaya pek kolay adapte olduğumu söyleyemem. Ama alıştım şimdilerde.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir