Yaşam

2022 Eurovision ne zaman olacak? Eurovision 2022 hangi kanalda yayınlanacak?

İtalya Torino şehrinde yapılacak olan 2022 Eurovision’un ne zaman olacağı herkes tarafından merak edilmeye başlandı. Peki 2022 Eurovision ne zaman olacak? Eurovision 2022 hangi kanalda yayınlanacak? Bu yıl Eurovision’da hangi ülkeler olacak? İşte tüm detaylar…

Dünya çapında 66.’sı düzenlenecek olan müzikseverlerin takip ettiği Eurovision Şarkı Yarışması bu yıl İtalya’nın Torino şehrinde gerçekleşecek. Geçen yıl “Zitti e buoni” şarkısıyla Måneskin müzik grubu birinci oluğu Peki 2022 Eurovision ne zaman olacak? Eurovision 2022 hangi kanalda, saat kaçta yayınlanacak?

2022 Eurovision ne zaman olacak

2022 EUROVISION NE ZAMAN OLACAK?

Eurovision yarışması ilk yarı finali 10 Mayıs 2022, ikinci yarı finali 12 Mayıs 2022, finali de 14 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleşecek.

Her üç günde de Jüri, Aile ve Canlı Yayın şovu olmak üzere üç performans yapılacak.

2022 Eurovisionda hangi ülkeler var?

EUROVISION’ DA HANGİ ÜLKELER VAR?

Bu yıl Eurovision yarışmasında 41 ülke bulunuyor. 17 ülke birinci yarı finalde, 18 ülke ise ikinci yarı finalde kozlarını paylaşacak.

“Büyük Beşler” olarak tanınan İtalya, Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya büyük finale direkt gideceğinden, yarı finalde bulunmayacaklar.

2022 Eurovision Şarkı Yarışması’nda olacak ülkeler;

Arnavutluk, Avustralya, Ermenistan, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Güney Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandşya, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, İzlanda, İrlanda, İsrail, İtalya, Letonya, Litvanya, Malta, Moldova, Karadağ, Hollanda, Kuzey Makedonya, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Sırbistan, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Ukrayna, İngiltere

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir