Yaşam

İsmail Türüt İmamoğlu’na püskürdü: Dava açacağım!

Karadeniz müziğinin sevilen sanatçısı İsmal Türüt, Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz ziyaretinde çalan müziği duyunca küplere bindi. Ünlü sanatçı, “Avukatımla görüştüm. Davamı açacağım. Telif hakkı denen bir şey vardır” dedi.

Konser için Zonguldak’a giden Karadeniz’in sevilen sanatçısı İsmail Türüt, 2014 yılında Ankara Belediye Başkan Adayı Melih Gökçek’e yazdığı “Millet Seni Seviyor. Adın da var markanda. Durmak yok yola devam, hükumet var arkanda” sözlerinin Ekrem İmamoğlu’na uyarlandığını söyledi. İmamoğlu’nun geçtiğimiz günlerde yaptığı Karadeniz ziyaretinde çaldığı şarkının sözlerinin “Millet seni seviyor. Adında var markanda. Yürü başkanım yürü, İstanbul var arkanda” şeklinde değiştirildiğini söyleyen Türüt, “Ekrem İmamoğlu beni ne aramış ne sormuş. Yıllar önceden tanıdığım birisi. Benim parça kata külle ile uydurmayla yapılmaz. Avukatımla şimdi görüştüm davamı açacağım” ifadelerini kullandı.

İsmail Türüt

“BEN BUNA SAYGI GÖSTERMEM”

Türüt, “Siyasetçilere seçim zamanlarında böyle parçalar yapılır. Bu saygım var ben de geçmişte yaptım. İstek üzerine partilere yaparsın, Başbakan’a yaparsın. Partilere yaparsın istek üzerine. Ben yıllar önce Melih beye Ankara seçimlerinde bir parça yaptım. Aynı zamanda bir dostluğum da var. Bu parçayı birileri aynı sözlerimi aynı şekilde Ekrem İmamoğlu’na uyarlamış. Bu olmaz. Ben buna saygı göstermem. Katiyen. Ekrem İmamoğlu beni ne aramış ne sormuş. Yıllar önceden tanıdığım birisi. Benim parça kate külle ile uydurmayla yapılmaz. Avukatımla şimdi görüştüm davamı açacağım. Bunda ayıp ettiler. Parçamızı alıp yapamazsınız. Kim yaptıysa çakamazsın çaldırmazsın. Bana soracaksın. Burada bir emek vardır. Telif hakkı denen bir şey vardır. Bana sorarsalar bir nezaketsizlik yapmam. Helali hoş olsun diyeceğim. Böyle bir şey yaptıysanız mahkemeye katlanacaksınız. Olmaz. Böyle bir sıkıntımız oldu. Şimdi avukatlara verdim görüşüyorlar. Benim parçam başkasının uydurmasıyla sahneye çıkamazsın. Dava açacağım kesinlikle. Ekrem değil babamın çocuğu olsa tanımam. Yok böyle bir şey.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir