Yaşam

Ekrem İmamoğlu’nu yere göğe sığdıramayanlar ateş püskürdü

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz turnesine katılan gazeteciler yeni bir krizin fitilini ateşledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Karadeniz turuna çıkmıştı. Bayramlaşma adı altındaki bu turneye gazetecileri de götüren İmamoğlu, İETT’nin VİP otobüsünü de seyahat için bölgeye göndermişti. İmamoğlu’nun VİP otobüste Nagehan Alçı, Ertuğrul Özkök gibi gazetecilerle verdiği poz kitlesinde büyük bir tepkiye neden oldu. İmamoğlu’na sert paylaşımlarla tepki gösterenlere,, İmamoğlu’nun karşılığı ise, ‘Vız gelir tırıs gider’ oldu. İmamoğlu’nun bu sözleri de onu yeri göğe sığdıramayan kitlesinde tepkiye neden oldu.

ŞAHAN GÖKBAKAR: KONUŞTUKÇA HER ŞEY DAHA KÖTÜYE GİDİYOR…

Şahan Gökbakar ise, İmamoğlu’nun tavrına, “Konuştukça daha da kötüye gidiyor her şey… Fazla pohpohun yol açtığı kibir ve durum körlüğü… “herkes konuşacak, konuşacağız” diyorken, “Vız gelir tiris gider, hiç umrumda degil”e evrilen bir uslup. Sanki eski bir filmi yeniden izliyor gibi… Yeni film hiç gelmeyecek mi???” paylaşımı ile tepki gösterdi.

Sanatçıların Ekrem İmamoğlu’na tepkileri şöyle:

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say: “10 yıl önce yaşadığım Hayyam Retweet davasında, ceza almam için Televizyonlarda yaygara koparan, algı yaratan, ve ceza almamı da başaran gazeteci kadın, gönlümün en uzağında bile yeri yoktur. Ve onunla poz vermiş biri. O da o uzaklara gitti. Ekrem İmamoğlu şimdi ne olacak?

Müzisyen Hayko Cepkin: “Kimse şu fotoğrafı görmek için o meydanları doldurmadı. Kimse sandık başında saatlerce uykusuz şu resmi görmek için beklemedi. Miting gazı ile şöyle bir ‘üstten bakış’ hali deseek… Ne mitingler doldurup milletin önüne çıkamayanlar gördük.Kırılan kalpler alınan ahlar ile zor onarılır”

Şarkıcı Gökhan Özoğuz: “İşte demek siyaset böyle birşey! Biz senelerdir Yalan ve dolanı söyleyen ile aynı tarafta olmamak için, eskiden beri gelen çarpıklık ve karanlığın yaşanmaması için tarafsız konuştuk, fikrimizi beyan ettik. Sinek küçüktür ama mide bulandırır. Ben bu otobüsten inerim arkadaş!”

Tiyatro sanatçısı Nilgün Belgün: “Şimdi bir şekilde oraya çağırılmış her kimse arkasından konuşmak da yakışmazdı kendisine. Onun için de müdafa eder gibi oldu. Avukatı değilim yine benim düşüncem.Ama vız ve tırıs olmadı.Herhalde asabı bozuk… İyi geceler”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir