Yaşam

Bahar Kapıda bu hafta Adıyaman’a konuk oldu! Adıyaman’ın meşhur Besi bebekleri dikkat çekti

Kanal 7 ekranlarının fenomen programı “Bahar Kapıda”, her hafta Türkiye’nin birbirinden güzel rotalarını izleyenlerle buluşturuyor. İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, bu hafta ülkemizin nadide güzelliklerinden Adıyaman’a konuk oluyor.

Her hafta birbirinden leziz yemeklerden göz alıcı manzaralara kadar Türkiye’nin eşsiz şehirlerini Kanal 7 ekranlara taşıyan “Bahar Kapıda”, izleyenleri insanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptırıyor. Bahar Gelir‘in renkli karakteri ve eğlenceli sunumuyla büyük beğeni kazanan program, bu hafta Adıyaman’ın köklü tarihi ve zengin kültürel dokusunu gözler önüne serecek.

Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Kapıda ekibi Adıyaman’da ilk olarak diorama sanatçısı Abdullah Karakuş’la bir araya gelerek Karakuş’un yaptığı ve gerçeğinden ayırmanın imkansız olduğu minyatür evleri seyircilerin beğenisine sunuyor. Adeta birer sanat eseri olan minyatür evleri gören Bahar Gelir, gözlerine inanamadı. 

Bahar Kapıda programı

Öte yandan Adıyaman’ın hayranlık uyandıran sokaklarında gezintiye çıkan Bahar Gelir, meşhur Besi bebeklerini görünce hemen hikayesinin peşine düştü. Anneannesinin adını bu bebekler sayesinde dünyaya duyuran Zahide Durmaz, bebeklerin yapımını hem Bahar Gelir’e hem de izleyenlere gösterdi.

Bahar Gelir

Bahar Kapıda ekibi son olarak evde sepet örerken etrafı kirletmesiyle eşi tarafından malzemeleri kapının önüne konan sepetçi Ahmet’e misafir oldu. Bir yandan sepet örmenin inceliklerini gösteren Ahmet Bey, bir yandan da Bahar Gelir ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Bahar Kapıda ekibi Adıyamana konuk oldu

Her Pazar 11:30’da Kanal 7 ekranlarına gelen program Anadolu’nun zenginliğini sunmaya devam ediyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir