Yaşam

Doctor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığı Çin’de vizyona girdi!

Geçtiğimiz hafta içeriğinde LGBT mesajları içeren sahneleri nedeniyle Mısır’da gösterimi yasaklanan Doctor Strange Çoklu Evren Çılgınlığı vizyona girdi. 6 Mayıs 2022 Cuma günü Türkiye’de izleyicisiyle buluşan Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında konusu ve oyuncuları araştırılmaya başlandı.

Son yıllarda Marvel filmlerinde artan LGBT sahnelerine karşı ülkeler harekete geçti. Suudi Arabistan, Lübnan, Katar ve Kuveyt eşcinsel içerikli sahnelerin sınırlandırılmasını istedi.

doctor strange

Bunun üzerine 2 saatten fazla olan film de bir çok sahneye kısıtlama getirilerek süreci düşürüldü. Öte yandan Mısır ve Çin ise filmin yayınlanma yasağını getirerek yapılan eşcinsel algısına tepki göstermişti.

doctor strange

Xochtil Gomez adlı oyuncunun oynadığı  America Chavez karakterinin kendi cinsiyetinden hoşlandığı sahneler yer alıyor. Yapım yönetmeni Sam Raimi bu karakterin önemli olduğunu vurgulayarak LGBT algısının gizli gizli filmlerde yapıldığını bir kez daha gösterdi. 

VİZYONA GİRDİ!

 Film severlerin dikkatini çeken Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında sinemalarda yerini aldı. Marvel Comics karakteri Doctor Strange’in hikayesinin anlatıldığı filmde aksiyon sahneleri izleyicileri bekliyor. 2016 yapımı Dr. Strange’in devam filmi olan filmde başrol karakterini Benedict Cumberbatch canlandırıyor.

Doktor Strange

DOKTOR STRANGE ÇOKLU EVREN ÇILGINLIĞINDA OYUNCULARI VE KARAKTERLERİ

  • Benedict Cumberbatch – Dr. Stephen Strange
  • Elizabeth Olsen – Wanda Maximoff / Scarlet Witch
  • Benedict Wong – Wong
  • Rachel McAdams – Christine Palmer
  • Chiwetel Ejiofor – Karl Mordo
  • Xochitl Gomez – America Chavez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir