Yaşam

Prens Andrew’dan şaşırtan hamle! Kraliçe II. Elizabeth’e en yakın olma yarışı başladı!

İngiliz Kraliyet Ailesinin gözde çiftlerinden Prens William ve Kate Middleton, büyükanneleri Kraliçe II. Elizabeth’e daha yakın olmak için Prens Andrew ile adeta kıyasıya bir mücadeleye girdi. İddialara göre; Prens William ve Prens Andrew Windsor arazisindeki mülk Adelaide Cottage için Kraliçe’ye yakın olmak istiyorlar.

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, geçtiğimiz aylarda Buckingham Sarayı’nda gerçekleşecek tadilatlar sebebiyle Windsor Kalesi’ne taşınma kararı almıştı. Londra’dan uzaklaşma kararı alan Kraliçe’yi yalnız bırakmak istemeyen Prens William ve Kate Middleton ise Kraliçe’nin kararının ardından hemen harekete geçti.

Prens William ve Kate Middleton Windsor Sarayına taşınacak

Londra’daki evleri Kensington Sarayı ile Norfolk’taki hafta sonu evleri olan Amner Hall arasında gidip gelen gözde çift, Kraliçe II. Elizabeth’e yakın olmak için Prens Andrew ile kıyasıya bir mücadeleye girdi.

Kraliçe II. Elizabeth ve oğlu Prens Andrew

The Sun gazetesinin haberine göre; Royal Lodge yakınlarında yaşayan Prens Andrew uzun süredir küçük kızı Prenses Eugenie için Adelaide Cottage’ı gözüne kestiriyor. Haberde Prens Andrew’un kızını güvenceye almak istediğine işaret edilirken “William ve Middleton, Kraliçe’nin Windsor arazisindeki mülk Adelaide Cottage için Andrew ile fiilen mücadele halinde.” ifadelerine yer verildi.

Prens Andrew

Öte yandan ev için mücadele etmeye hazır olan Prens William ve Kate Middleton’ın Prens Andrew’u yok sayarak oğullarını evin yakınlarında bir okula kayıt ettirdiği ileri sürüldü.

Prens William, Prens George ve Kraliçe II. Elizabeth

DAHA ÖNCE NE OLDU?

The Sun gazetesinin aktardığına göre; Kate Middleton ve Prens William’ın Kraliçe’nin yanına taşınma kararı almasındaki en büyük sebep Kraliçe II. Elizabeth’in ortanca oğlu Prens Andrew. 61 yaşındaki Prens Andrew, cinsel istismar iddiaları nedeniyle davalık olmuş ve kraliyet görevlerinden uzaklaştırılmıştı. İngiliz Kraliyet Ailesi’nin adını lekeleyen olayların ardından Prens William ve babası Prens Charles’ın, York Dükü Prens Andrew’ü aforoz etmesi için Kraliçe’ye baskı ve lobi yaptığı söylenenler arasındaydı.

Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Andrew

Prens Andrew’un çok konuşulan olaylardan sonra Kraliçe’ye yakın olmak istemesi Prens William ve Kate Middleton’ı endişelendirmeye başladı. Bundan dolayı da Kraliçe’nin yanına taşınmak için hazırlık yapmaya başladılar. 

Prens Andrew

Saraya yakın bir kaynak, “Windsor’a taşınma ihtiyacı giderek artıyor. Andrew, Kraliçe ile çok zaman geçiriyor. Yakınında yaşıyor ve her zaman onun yanında. Babası Prens Philip’in anmasında bulunmaya hakkı olduğunu söylemeyen erkek, kadın ya da çocuk yoktur. Ancak aile, geri dönüşün olmadığı konusunda kararlı. Ocak ayında kraliyetten kovulmasına rağmen, kraliçeye olan yakınlığını kamusal hayata geri dönmek için bir sıçrama tahtası olarak kullanmasına dair gerçek korkular var.” şeklinde konuştu.

Kraliçe II. Elizabeth, Prens William ve eşi Kate Middleton

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir