Yaşam

Kışlık giysiler nasıl saklanır? Kışlıklarınızı kaldırırken işinize yarayacak 9 tavsiye

İlkbaharın gelmesiyle birlikte yavaş yavaş havalar ısınmaya başladığı için kışlık kıyafetler yerini baharlık kıyafetlere bırakıyor. Bu durumda gardıroplar da yerini alacak baharlık kıyafetlere yer açmak gerekiyor. Bu durumda gardırop temizliği ve kıyafet kaldırma işlemini doğru yapmak gerekiyor. Peki mevsimi geçen kıyafetler nasıl saklanır? Kışlık kıyafetler nasıl saklanır? İşte cevaplar:

Mayıs ayıyla birlikte ilkbahara geçiş yaptığımız bu dönemde kalın kıyafetlerden kurtulmak ve daha rahat hafif kıyafetler giymenin tam zamanı. Havalar yavaş yavaş ısınırken mevsimin değişmesiyle birlikte kışlık elbiseler yerini baharlık kıyafetler almaya başladı. Kışlık kıyafetlerden kurtulup rengarenk kıyafetlere gardırobunuzda yer verebilirsiniz. Uzun ve soğuk geçen bir kışın ardından yazlık giysiler için düzenli bir şekilde çıkarıp ayarlamak için işinize yarayacak püf noktaları sizler için derledik. yer ayarlama gerekiyor. Ayrıca eşyaları yerleştirirken fazla yer kaplamaması için dikkat etmeniz gereken birkaç püf noktası bulunuyor. İşte cevaplar:

KIŞLIK KIYAFETLER NASIL SAKLANIR?

⇒ Kış mevsiminde kullandığınız tüm giysilerinizin temiz olduğundan emin olarak ve gerekirse kirli veya kullanılmış olanları yıkayarak kaldırmaya başlamanız gerekiyor. 

⇒ Kaldıracağınız giysilerin hepsini teker teker elden geçirmeniz temiz ve tertipli kaldırmış olmanız, bir sonraki mevsimde kullanmadan size ekstra avantaj kazandırır. Kışlık giysileriniz saklayabileceğiniz birkaç yöntem bulunuyor. Bunlar;

⇒ Gardırobun üst kısmına yerleştireceğiniz bir hasır sepetlerde bütün yazlık kıyafetlerinizi katlayıp saklayabilirsiniz.

kışlık kıyafetler nasıl kaldırılır

⇒ Odanızda bulunan bazanın altına hurç içinde yazlık kıyafetleri bölümlerine ayırarak yerleştirip saklayabilirsiniz.

⇒ Buruşan ve asılması gereken kıyafetleriniz varsa onları saklamak için kanvas elbise çantaları içine asıp kırışmadan güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

kışlıkları kaldırmanın en kolay yolları

⇒ Kullanmadığınız bir boş odanız varsa mağazalarda bulunan tekerlekli giysi askılarından temiz edip kıyafetlerinizi düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

⇒ Kırışmayacak olan kıyafetleriniz varsa hurçların içine saklayabilirsiniz. Ayrıca kötü koku oluşmaması için hurçların içine lavanta torbaları koyup kapatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir