Yaşam

9 çocuk babası İzzet Yıldızhan’dan şaşırtan bayram mesajı: Pahalıya patlıyor ama olsun!

En kalabalık aileye sahip ünlüler arasında yer alan 9 çocuk babası ünlü şarkıcı izzet Yıldızhan, geleneklerine çok bağlı olduğunu belirtip bayram coşkusunu sonuna kadar yaşadıklarını söyledi. Ramazan bayramını çocuklarıyla birlikte geçiren Yıldızhan yaptığı bayram yorumu herkesi şaşırttı.

Sabah gazetesine konuşan şarkıcı İzzet Yıldızhan çocuklarıyla ilişkisi, bayram ritüelleri, sanatçıların giyim kuşamları ve hayata dair birçok konuda açıklamalar yaptı. “Bütün evlatlarım elimi öpüp harçlıklarını alırlar. Evlat, yeğen çok olduğu için bayramlar bana pahalıya patlıyor ama olsun” dedi.

İzzet Yıldızhan’ın hayatı ve çocuklarına dair açıklamaları şu şekilde:

Her ne kadar iş insanı ve sanatçı kimliğimle bilinsem de, ailem benim hayatımın merkezindedir. Yıllar önce daha sakin, stresten uzak bir hayat yaşamak için İzmir’e yerleştik. Benim sabahım, akşamım evlatlarımdır. Onlar benim bugünüm, yarınım… İş dolayısıyla ne zaman bir seyahat gerçekleştirsem özlemimi gidermek için sık sık telefonda görüntülü konuşuruz. Artık büyüdüler. İyi de arkadaşlarımdır evlatlarım. Çok çocuk dert değil, berekettir.

izzet yıldızhanda bayram mesajı

Bayram size ne ifade ediyor? Bayramları geleneksel bir şekilde kutluyor musunuz? Büyüklerinizi ziyaret edip telefonla arar mısınız?

Bayram benim için maneviyatı, birliği, beraberliği, ailenin tüm fertlerinin bir arada olduğu, küslüklerin bittiği günü ifade ediyor. Ben gelenek ve göreneklerine önem veren bir aileden geliyorum. Bunu sürdürmek de benim en önemli görevim.

Bayramın ilk günü sizin için nasıl geçer?

Gün bayram namazıyla başlar bizim için. Evlatlarımla erkenden kalkıp namazımızı kılarız. O esnada evde sofra hazır olur. Malum kalabalığız. Büyük bir sofrada bir arada yemek yemenin duygusu başkadır. Daha sonra otelime geçer, çalışanlarımla ve dostlarımla bayramlaşırım.

Çocuklarınız büyüse de bayram harçlığı ritüelini devam ettiriyor musunuz?

Kesinlikle. Dediğim gibi ben gelenek ve göreneklerine önem veren bir insanım. En büyüğü Mustafa dahil olmak üzere bütün evlatlarım elimi öperler, harçlıklarını alırlar. Her ne kadar büyümüş olsalar da evlat başka bir şey. Tabii bende evlat, yeğen çok olduğu için bayramlar bana pahalıya patlar ama olsun. Bu ritüel devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir