Yaşam

Fatih Terim ve ailesine hakaret eden şahıs hakkında karar çıktı!

Galatasaray’ın eksi teknik direktörü Fatih Terim ile ailesine hakaret ettiği gerekçesiyle bin 940 lira adli para cezasına çarptırılan şahıs hakkında mahkeme, 37 bin 500 lira tazminat ödemesine karar verdi. İşte tüm detaylar…

Galatasaray’ın eski teknik direktörü Fatih Terim, kızı Buse Terim Bahçekapılı ve damadı Volkan Bahçekapılı’ya sosyal medya üzerinden Anıl Sözer adlı kişini hakaret ettiği iddia edilmişti. Bu gerekçeyle soluğu mahkemede alan Terim ailesi, şahsa tazminat davası açtı. ‘Hakaret’ suçundan bin 940 lira adli para cezasına çarptırılan şahıs, daha sonra Terim ailesinin açtığı davalar sonundan mahkum edilmişti. Ceza davasının ardından avukatları Candaş Gürol aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvuran Terim ve ailesi, bu kez Anıl Sözer’e 60 bin liralık manevi tazminat davası açtı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında, Terim ve ailesini temsilen avukatları Candaş Gürol hazır bulundu. Duruşmaya katılmayan davalı Anıl Sözer’i ise avukatı temsil etti.

 

Fatih Terim ve kızı

“HAKARETLERİN ÖNLENMESİ VE İBRET OLMASI İÇİN”

Duruşmada beyanda bulunan Terim ailesinin avukatı Candaş Gürol, “Anıl Sözer’in müvekkiller için sarf ettiği sözler son derece ağırdır, kişilik haklarının ihlalidir. Tanınmış kişilere bu şekilde hakaretlerin engellenmesi adına ibret olması için de davamızın kabulüne karar verilmesini istiyorum” ifadelerini kullandı. Davalı Anıl Sözer’in avukatı ise davanın reddedilmesini mahkemeden talep etti.

Fatih Terimin kızı ve damadı

MAHKEME 37 BİN 500 LİRA MANEVİ TAZMİNAT ÖDEMESİNE HÜKMETTİ

Kararını açıklayan mahkeme, Fatih Terim için 7 bin 500 lira, kızı Buse Terim Bahçekapılı ile damadı Volkan Bahçekapılı için de, 15’er bin lira olmak üzere toplam 37 bin 500 lira manevi tazminatın davalı Anıl Sözer’den faiziyle birlikte tahsil edilmesine karar verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir