Yaşam

Tina Brown’dan bomba iddialar! Prens Harry abisi Prens William’ı deli gibi kıskanıyor

Ünlü yazar Tina Brown yeni kitabı The Palace Papers’ta Prenses Diana hakkındaki söylemleri nedeniyle eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Brown, eleştirilere hedef olan kitabında İngiliz Kraliyet Ailesi’ndeki prens kavgasını da kaleme aldı.

İngiliz yazar ve gazeteci Tina Brown‘un İngiliz Kraliyet Ailesi ile ilgili kaleme aldığı son kitabı Prenses Diana hakkındaki söylemleri nedeniyle İngiltere’de büyük tartışmalara yol açmıştı. Meghan Markle’la evlendikten sonra Kraliyet Ailesi’nden resmi olarak ayrılan Prens Harry‘e de kitabında yer veren Brown, çarpıcı ifadeler kullandı.

Prenses Diana

İddiaya göre; Prens Harry ve Prens William’ın arasında süregelen kavganın ana sebebi Meghan Markle değil. Kraliyet biyografi yazarı Tina Brown, iki kardeşin yıllardır rekabet içinde olduklarını dile getirerek Harry’nin abisi William’ı kıskandığını ileri sürdü. 

Prens Harry ve Prens William eşleriyle birlikte

Prens Harry’nin Meghan Markle ile evlenmeden önce de aynı fikirlere sahip olduğuna işaret eden Brown, “Kardeşler arasındaki sürtüşme, profesyonel hayatları nedeniyle tırmandı. William, babasının mülkiyeti söz konusu olduğunda hiyerarşiye saygılı olması gerektiğini biliyordu, ancak kardeşine katılmaya daha az istekliydi.” ifadelerine yer verdi.

İngiliz Kraliyet Ailesi üyeleri

“PRENSES DİANA HERKESİN SANDIĞI GİBİ KURBAN DEĞİLDİ”

Prenses Diana hakkında 2007 yılında yazdığı biyografi ile çok satanlar listesinde zirveye adını yazdıran Brown, yeni kitabı The Palace Papers‘ta Galler Prensesi için “Prenses Diana herkesin sandığı gibi kurban değildi” yorumunda bulundu.

Prenses Diana

İngilizlerin çok sevdiği Diana hakkında “kandırılmış, masum çocuk” ifadelerinin haksız ve yaralayıcı olduğunu öne süren Brown, Prenses’in BBC’den Martin Bashir’e verdiği ve Prens Charles’ın kendini aldattığını açıkladığı röportaj konusunda hiçbir pişmanlığı olmadığını da sözlerine ekledi.

Prens Charlesın eski eşi Prenses Diana

Ortaya attığı iddialarla eleştirilerin odağı haline gelen Brown, bunlarla da yetinmeyip Diana’nın röportajdaki sözlerini özellikle seçtiğini amacının da eşi Prens Charles’dan ayrılığı konusunda kendisini “mağdur göstermek” olduğunu dile getirdi. 

Prenses Diana ve Prens Charles düğünü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir