Yaşam

Barış Akarsu filminin kadrosu belli oluyor! Çok ses getirecek

4 Temmuz 2007 tarihinde geçirdiği trafik kazası sonrası yaşamını yitiren şarkıcı Barış Akarsu’nun hayatı beyaz perdeye aktarılıyor. Akarsu’yu oynayacağı kesinleşen İsmail Ege Şaşmaz’dan sonra merhum sanatçının kız arkadaşını da Aslı Bekiroğlu canlandıracak.

Müslüm, Dilberay, Bergen gibi biyografi filmlerine bir yenisi daha ekleniyor. Özgür Tari‘nin yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda Hakan Yonat oturacak. Senaryosunu ise Mert Dikmen ve Can Anar kaleme alacak.

Genç yaşta vefatıyla tüm Türkiye’yi yasa boğan Barış Akarsu’nun hayatı film olurken, Barış Akarsu‘yu oynayacak isim de İsmail Ege Şaşmaz olarak belirlendi. Öte yandan filmin kadrosundaki isimler belli olurken merhum sanatçının kız arkadaşını canlandırması için Aslı Bekiroğlu ile el sıkışıldı.

Aslı Bekiroğlu

Hafta içi Bebek’te objektiflere yansıyan Bekiroğlu, “Sürpriz bir projem var. Gerçek bir hikaye” demişti.

“BARIŞ AKARSU’YA BENZİYORUM”

Daha önce ‘Güneşi Beklerken’, ‘Sen Çal Kapımı’ gibi yapımlarda yer almış olan başarılı oyuncu Şaşmaz, proje için heyecanlı olduğunu, hazırlık için eğitimler aldığını ifade etti.

ismail ege şaşmaz

Filmde şarkıcıyı oynayacak Şaşmaz, “Barış Akarsu’ya benziyorum, onun vefat ettiği yaştayım” açıklamasını yaptı.

ismail ege şaşmaz

Okul yıllarında Akarsu’nun şarkılarını söylediğini ve Barış Akarsu’ya benzetildiğini ifade eden Şaşmaz, proje için şöyle konuştu:

“Çok duygusal bir yerdeyim bu durumla ilgili çünkü Barış Akarsu’ya benziyorum da, ben evrene de bu mesajı vermiştim, onun şarkılarını çok seviyordum ve onları da söylüyordum zaten. Çok tuhaf oldu; onun vefat ettiği yaştayım, bu da ayrı bir anlam katıyor bana. O yüzden üstesinden gelmeye çalışacağım.”

ismail ege şaşmaz

FİLM İÇİN ŞAN VE GİTAR DERSLERİ ALIYORUM

Film için ayrıca şan ve gitar dersleri aldığını da aktaran oyuncu “Ben lisede de şarkı söylüyordum, şimdi ekstra şan dersi alıyorum, zaten daha da iyi olması ve bir nebze ona yakınlaşmak için ekstra gitar dersleri de alıyorum. Zaten sonuçta Barış Akarsu olmak demek saçları uzatmak demek. Barış’ın dövmesi yok. Barış Akarsu’nun hayatı önceden de film olacaktı, annesi vefat etmeden önce bu düşünülüyordu ama bugüne nasipmiş” açıklamasında bulundu.

ismail ege şaşmaz

MERHUM BARIŞ AKARSU’NUN HAYATI FİLM OLUYOR!

“Islak Islak”, “Gözlerin” ve “Rüzgar” gibi parçalarla bir dönemin en sevilen isimlerinden biri haline gelen şarkıcı Barış Akarsu, geçirdiği trafik kazası sonrası 4 Temmuz 2007 yılında hayatını kaybetmişti. Tüm müdahalelere rağmen yaşam mücadelesini kaybeden Akarsu’nun ölümünün ardından tüm Türkiye yasa boğulmuştu. 

Barış Akarsu

Yıllar geçmesine rağmen hala geniş bir hayran kitlesine sahip olan şarkıcının hayatı sinema filmine aktarılıyor. Aytaç Medya’nın imzasını taşıyan yapımda Akarsu’ya hayat verecek isim ise belli oldu. 28 yaşında toprağa verilen Barış Akarsu’nun hayatını başarılı oyuncu İsmail Ege Şaşmaz oynayacak. 

Barış Akarsu hayatı film oluyor

Müzikle de ilgilenen Şaşmaz, Barış Akarsu’nun tarzına bürünmek için şimdiden çalışmalara başladı.

İsmail Ege Şaşmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir