Yaşam

Ünlü piyanistler Süher ve Güher Pekinal Dolmabahçe Saray’ında tarih yazacak!

Geçtiğimiz gün sanatçılara Dolmabahçe Saray’ında iftar yemeği veren Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine icabet eden dünyaca ünlü piyanistler Süher ve Güher Pekinel’i dünya izleyecek. Türkiye’yi temsil edecek olan ünlü piyanist kardeşler Başkan Erdoğan’ın talimatıyla Dolmabahçe Saray’ında tarih yazacak.

Ünlü piyanist kardeşler Süher ve Güher Pekinel, Başkan Erdoğan ile Dolmabahçe Sarayı’nda aralarında geçen konuşmalar hakkında Sabaha Gazetesi’ne ayrıntı verdi. Dünya çapında tanınan piyanist kardeşler, Alman ve Fransız televizyonlarında ciddi bir hayran kitlesi olan ARTE/ARD kanalında yapılacak olan özle yayına katılacak.

başkan erdoğan pekinel kardeşler dolmabahçe sarayı iftar yemeğinden

Canlı yayınla 30 ülkede hayranlarıyla buluşacak olan konserlerde yer alacak olan ünlü piyanistler sergileyecekleri konser için Dolmabahçe Sarayı’nı seçti.

emine erdoğan pekinel kardeşler başkan erdoğan

Konser izni için ise iftar yemeğinde bizzat Başkan Erdoğan’dan istediklerini söyleyen ünlü piyanistler Başkan Erdoğan’ın gerekli tüm işlemlerin tamamlanıp bu etkinliği rahat yapmaları için talimat verdiğini ifade ettiler.

başkan erdoğan ve pekinel kardeşler

Pekinel kardeşler, ARTE/ARD kanalı 30. yılına özel yapacağı bu etkinliğin 30 ülkede canlı yayın olarak yer alması Osmanlı’dan günümüze kalan kültürel ve tarihsel zenginliği olan Dolmabahçe Sarayı için önemli olduğunun altını çizdi.

süher ve güher pekinel

Başkan Erdoğan’ın bu haberden çok memnun kaldığını söyleyen Pekinel kardeşler ayrıca Türkiye’nin dünyaya tanıtımı içinde etkili bir reklam olacağını vurguladılar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir