Yaşam

Kraliçe II. Elizabeth 96’ncı yaş gününde halkı selamlamadı! Kraliçe hasta mı?

Tam 70 yıldır hem İngiltere hem de dünyanın hatrı sayılır bir kısmını yöneten Kraliçe II. Elizabeth’in 96’ncı yaş gününü özel bando gösterisi ve top atışları gerçekleşti. 21 Nisan 1926 tarihinde dünyaya gözlerini açan Kraliçe, doğum gününde geçtiğimiz yılların aksine halkın karşısına çıkmamayı tercih etti.

Son dönemlerde yaşadığı sağlık sorunları ve ailesindeki çalkantılı olaylar sebebiyle zor günler geçiren İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, geçtiğimiz gün 96 yaşına girdi. Eşi Prens Philip‘in vefatının ardından Windsor Kalesi‘nde inzivaya çekilen Kraliçe, yeni yaşını kaybettiği eşi Prens Philip’in en sevdiği yer olan Sandrigham’daki Wood Farm’da ailesiyle birlikte sakin bir şekilde kutlama kararı aldı.

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth

Kraliçe’nin doğum günü halk tarafından büyük coşkuyla kutlanırken bando gösterisi ve top atışları gerçekleştirildi. Daha önceki yıllarda askerleri ve halkı selamlamaya çıkan Kraliçe II. Elizabeth‘in bu yıl halk karşısına çıkmaması endişelere yol açtı.

Kraliçe II. Elizabethin doğum gününde top atışları yapıldı

KRALİÇE II. ELİZABETH DOĞUM GÜNÜNDE DE AT SEVGİSİNDEN VAZGEÇMEDİ!

Kraliçe’nin 1943 yılından bu yana hiç kaçırmadığı etkinlikleri düzenleyen “Royal Windsor Horse Show” Elizabeth’in doğum gününe özel çok sevdiği midillileriyle birlikte çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı. Geçtiğimiz ay Windsor Kalesi’nde çekildiği ifade edilen fotoğrafta Kraliçe, bir manolya ağacının önünde iki tane beyaz midilliyle birlikte kameralara poz verdi. Kraliçe’nin atlara olan özel ilgisi göz önüne alındığında keyifli halleri İngilizlerin gözünden kaçmadı.

Kraliçe II. Elizabethin atlarıyla poz verdi

Kraliçe bu yıl tahtta 70’inci yılını doldurduğu için Platin Jübile etkinlikleri kapsamında Elizabeth’in doğum günü 2 Haziran’da Trooping The Colour adlı etkinlikle bir kez daha kutlanacak. 

Kraliçe II. Elizabeth

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir