Yaşam

Neredeyse 1 asırlık ömür! Kraliçe II. Elizabeth 96 yaşına girdi

Tam 70 yıldır hem İngiltere hem de dünyanın hatrı sayılır bir kısmını yöneten Kraliçe II. Elizabeth, bugün 96’ıncı yaş gününü kutladı. 21 Nisan 1926 tarihinde dünyaya gözlerini açan Kraliçe, yeni yaşını Sandringham’da ailesiyle birlikte geçirmeye karar verdi.

Son dönemlerde yaşadığı sağlık sorunları ve ailesindeki çalkantılı olaylar sebebiyle zor günler geçiren İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, bugün 96 yaşına girdi. Eşi Prens Philip‘in vefatının ardından Windsor Kalesi‘nde inzivaya çekilen Kraliçe, yeni yaşını Sandringham‘da ailesiyle birlikte sakin bir şekilde kutlama kararı aldı.

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth

Kraliçe’nin 1943 yılından bu yana hiç kaçırmadığı etkinlikleri düzenleyen “Royal Windsor Horse Show” Elizabeth’in doğum gününe özel çok sevdiği midillileriyle birlikte çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı. Geçtiğimiz ay Windsor Kalesi’nde çekildiği ifade edilen fotoğrafta Kraliçe, bir manolya ağacının önünde iki tane beyaz midilliyle birlikte kameralara poz verdi. Kraliçe’nin atlara olan özel ilgisi göz önüne alındığında keyifli halleri İngilizlerin gözünden kaçmadı.

Kraliçe II. Elizabethin atlarıyla poz verdi

Kraliçe bu yıl tahtta 70’inci yılını doldurduğu için Platin Jübile etkinlikleri kapsamında Elizabeth’in doğum günü 2 Haziran’da Trooping The Colour adlı etkinlikle bir kez daha kutlanacak. 

Kraliçe II. Elizabeth

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir