Yaşam

41. İstanbul Film Festivali Ödülleri sahiplerini buldu!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 41. İstanbul Film Festivali’nin ödülleri sahiplerini buldu. Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilen törende toplam 56 film yarışa girdi.

Sinema aracılığıyla farklı kültürler ve seslerle tanıştıran İstanbul Film Festivali Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlendi. 41’inci kez düzenlenen İstanbul Film Festivali’nde sunuculuğu Cem Davran üstlendi. Gecede, Uluslararası ve Ulusal Altın Lale ödüllerinin yanı sıra, Ulusal Yarışma bölümünde En İyi Yönetmen, Jüri Özel Ödülü, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu, En İyi Sanat Yönetmeni ve En İyi Özgün Müzik ödülleri takdim edildi.

41. İstanbul Film Festivali

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 41. İstanbul Film Festivali geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. 12 gün süren sinema maratonunda 56 film kıyasıya yarıştı.

Festival bizleri, dünya sinemasına damgasını vuracak en yeni projelerle tanıştırırken, kült yapımlarla sinema alanındaki yeni keşifle oldukça heyecan verici olacak.

ÖDÜLLER

  • Uluslararası Yarışma;

Altın Lale – Vortex / Gaspar Noé

Jüri Özel Ödülü – Dağların Denizcisi / O marinheiro das montanhas / Mariner of the Mountains / Karim Aïnouz

Gasper Noe ve Erdoğan Mitrani

  • Ulusal Yarışma;

Altın Lale En İyi Film – Klondike (Maryna Er Gorbach)

Jüri Özel Ödülü – Onat Kutlar anısına – Çilingir Sofrası (Ali Kemal Güven)

Mansiyon – Denizhan Akbaba (Ela ile Hilmi ve Ali)

En İyi Yönetmen – Tayfun Pirselimoğlu (Kerr)

Tayfun Pirselimoğlu, Onur Ünlü, Onur Altürk

En İyi Senaryo Ödülü – Nazlı Elif Durlu, Ziya Demirel (Zuhal & Ela ile Hilmi ve Ali)

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü – Ece Yüksel (Ela ile Hilmi ve Ali)

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü – Ahmet Rıfat Şungar & Barış Gönenen (Çilingir Sofrası)

En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü – Sviatoslav Bulakovskyi (Klondike)

En İyi Kurgu Ödülü – Buğra Dedeoğlu, Selda Taşkın (Zuhal)

En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü – Natali Yeres (Kerr)

En İyi Özgün Müzik Ödülü – Taner Yücel (Bana Karanlığını Anlat)

Aziz Alaca

  • Ulusal Belgesel Yarışması;

En İyi Belgesel – Eat Your Catfish / Senem Tüzen, Adam Isenberg, Noah Amir Arjomand

Mansiyon – Her Şey Dahil / All-In / Volkan Üce

Ecegül Bayram, Kathryn Hamilton, Cihan Aslı Filiz, Aslı İnandık

  • Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü;

En İyi İlk Film – Zuhal / Nazlı Elif Durlu

  • Ulusal Kısa Film Yarışması;

En İyi Kısa Film – Our Ark / Deniz Tortum, Kathryn Hamilton

Mansiyon – Gece Kuşağı / Yasemin Demirci 

  • FIPRESCI Ödülleri;

Uluslararası Yarışma’da – Vortex / Gaspar Noé

Ulusal Yarışma’da –  Ela ile Hilmi ve Ali / Ela and Hilmi with Ali / Ziya Demirel

Ulusal Kısa Film Yarışması’nda – Göl Kenarı / Lakeshore / Aziz Alaca

  • Genç Ustalar Yarışması;

Genç Usta Ödülü – Oyun Alanı / Un Monde / Playground / Laura Wandel

ÖDÜLLÜ FİLM TAVSİYESİ!

Altın ayı ödüllü;

Altın ayı ödüllü

‘Alcarràs’
Yönetmen: Carla Simón (2022)

8 Nisan 19.00 Kadıköy Sineması

9 Nisan 13.30 Atlas 1948

13 Nisan 16.00 Cinewam City’s 7

Çocuklar ve kötülük;

Çocuklar ve kötülük

‘Masumlar’ (De Uskyldide)
Yönetmen: Eskil Vogt (2021)

14 Nisan 21.30 Cinewam City’s 7

15 Nisan 19.00 Kadıköy Sineması

18 Nisan 11.00 Atlas 1948

Tasviri imkânsız yolculuk;

Tasviri imkânsız yolculuk

‘Rimini’
Yönetmen: Ulrich Seidl (2022)

10 Nisan 13.30 Atlas 1948

12 Nisan 13.30 Kadıköy Sineması

13 Nisan 19.00 Cinewam City’s 7

Distopik bir evren

Distopik bir evren;

Distopik bir evren

‘KERR’
Yönetmen: Tayfun Pirselimoğlu

18 Nisan 21.30 Atlas 1948

En meşhur western;

En meşhur western

‘İyi, Kötü ve Çirkin’
(The Good, The Bad and The Ugly)
Yönetmen: Sergio Leone (1966)

13 Nisan 21.30 Sinematek / Sinemaevi
19 Nisan 21.30 Atlas 1948

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir