Yaşam

Ramazan Bayramı ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Ramazan Bayramının neşesi ve sevincini evlerimize davet ederek misafirlerimize hoş bir alan inşa edebiliriz. Ailemiz ve dostlarımızı ağırlayacağımız bayramlarda ufak tefek değişikliklerle şıklık ve konforun ön planda olduğu bir eve sahip olabiliriz. Peki Ramazan Bayramı ev dekorasyonu nasıl yapılır? Ramazan Bayramında evler nasıl dekore edilir? İşte merak edilen tüm soruların yanıtı haberimizde…

Bolluk ve bereketin temsilcisi Ramazan ayına veda ettiğimiz bu özel günlerde bayram sevinci dört bir yanda hissedilir oldu. Eş, dost ve akrabalarla bir araya geldiğimiz bayramlarda kalabalık sohbetler eşliğinde hoş vakitler geçiriyoruz. Aile büyüklerimizi ziyaret ettiğimiz bu zaman diliminde aynı zamanda bizler de misafirlerimizi evlerimizde ağırlıyoruz. Yakınlarımızı ağırlarken en önem verdiğimiz şeylerin başında da elbette yaşam alanlarının konforlu ve şık görünmesi var. Gelin Ramazan Bayramına özel dekorasyon önerilerine birlikte göz atalım.

RAMAZAN BAYRAMI EV DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

Ramazan ayının sakin ve dingin atmosferi yerini bayram sevincine bırakırken evlerimizde de pek değişikliğe yer açıyoruz. Tertemiz kıyafetlerimizi giyip ailemizi ve dostlarımızı ağırlayacağımız evlerimizde ilk değişiklik kapı önünden başlamalı. Yazılı ve desenli kapı önü paspaslarıyla misafirlerinize özel bir “Hoşgeldiniz” diyebilirsiniz. İster “Mr. & Mrs.” yazılı ister çiçek desenleriyle süslenmiş bir “Hoşgeldiniz” kapı önü paspasıyla misafirlerinizi karşılayabilirsiniz. 

Kapı önü paspası

Öte yandan kapıdan içeri adım atıldığında ilk karşımıza çıkan yer olan antrelerin dekorasyonu evinizin kilit noktasını oluşturacak. Bundan dolayı antrelerin dekorasyonunda her zamankinden daha fazla özen göstermek oldukça önemli. Antreler genellikle dar alanlar olduğu için burada açık ve soft renklerde bir duvar boyası tercih edebilirsiniz.

Antre dekorasyonu

Alanı daha geniş ve ferah göstermek içinse giriş kapısına bakan duvarda büyük bir ayna kullanabilirsiniz. Ramazan Bayramı dekorasyonunda olmazsa olmaz detaylardan biri de dresuarın üzerine yerleştireceğiniz şık bir şeker ve lokum kasesidir. Misafirlerinize girişte şeker ikram etmek için bu detayı atlamamalısınız.

Ramazan Bayramı ilkbahar mevsimine denk geldiği için doğanın zenginliğini gözler önüne serebileceğiniz canlı çiçeklere dekorasyonunuzda mutlaka yer açmalısınız. Mevsime uygun rengarenk çiçekler ve yeşil yapraklı bitkiler yaşam alanlarınıza hoş bir bakış açısı kazandırabilir. Aynı şekilde çiçek kokulu oda parfümleri ve mumlar da destekleyici bir etki oluşturabilir.

Bitki dekorasyonu

RAMAZAN BAYRAMI SALON DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

Sabah saatlerinden itibaren aileniz ve dostlarınızı ağırlayacağınız salonlarda en önemli unsur konfor olmalı. Misafirlerin rahat bir şekilde oturabileceği kanepe, berjer ve ekstra puflar ile salonunuzda güzel bir alan inşa edebilirsiniz. Baharın enerjisi yansıtan renklerle dekore edilmiş salonlar bol bol çiçek desenli detaylarla zenginleştirilebilir. 

Bayram ev dekorasyonu

Yemek masalarında ise açılır kapanır masalar tercih ederek kişi sayısına göre sofralarınızı kolaylıkla yönlendirebilirsiniz. Açık renklerin tercih edildiği bayram sofralarında mavi, pembe ve yeşil gibi şık porselen tabaklar kullanarak tatlılarınızı servis etmenizi tavsiye ederiz.

Ramazan Bayramı sofra dekorasyonu

RAMAZAN BAYRAMI BALKON DEKORASYONU NASIL OLMALI?

Bahar aylarının ortalarına denk gelen Ramazan Bayramı, özellikle balkonlarda çay ve kahve içmek için muhteşem bir fırsat sunuyor. Balkonlarınızın boyutu ve şekline uygun olacak şekilde oturma grupları, hamaklar veya yer minderleri yerleştirerek burada da kendinize güzel bir alan oluşturmanız mümkün.

Ramazan Bayramı Balkon dekorasyonu

Dilerseniz fenerler ve led ışıklarla lokal aydınlatmalar elde edebilir ve saksı çiçekleriyle sevimli bir görünüm yakalayabilirsiniz. 

Balkon dekorasyonunda aydınlatma kullanımı

UNUTMAYIN GÜZEL BİR EV HUZURLU ADIMLARIN BAŞLANGICIDIR, İYİ BAYRAMLAR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir