Yaşam

Kardeşlerim dizisinin Şengül’ü Fadik Sevin Atasoy yönetmenliğe adım atıyor!

Kardeşlerim dizisinin Şengül karakterine hayat veren ünlü oyuncu Fadik Sevin Atasoy, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi ve İKSV ortaklığında 41. İstanbul Film Festivali kapsamında City’s Nişantaşı CineWAM sinemalarında yapılan gösterimleri izledi. Yönetmenliğe adım atan Atasoy, gösterim öncesi muhabirlerin sorularını cevapladı.

Oynadığı sayısız film ve tiyatro geçmişine sahip ayrıca sunuculuk da yapan Fadik Sevin Atasoy, “Kardeşlerim” dizisindeki “Şengül” karakteri ile akıllara kazınan isimler arasında yerini aldı.

fadik sevim atasoy

Atasoy, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi ve İKSV ortaklığında 41. İstanbul Film Festivali kapsamında City’s Nişantaşı CineWAM sinemalarında yapılan gösterimleri izledi. Gösterim öncesi muhabirlerin sorularını yanıtlayan Atasoy, yönetmenliğe adım atacağını belirtti.  

fadik sevim atasoy

“İYİ HABERLER ALACAĞIZ”

Yurtdışı festivalleri için kendisinin yönettiği kısa film olduğunu söyleyen oyuncu Fadik Sevin Atasoy, “Benim yönettiğim bir kısa film var onu yurt dışında birçok festivale gönderdik, inşallah iyi haberler alacağız. O platformda bile yarışmak bizi gururlandırır ama bir de ödül olsa şahne olur.” ifadesini kullandı.

fadik sevim atasoy

“OYUNCULUK HER YERDE ZOR” 

11 yıldır Amerika’da yaşayan ve oyunculuk yapan Atasoy, yurtdışında oyuncuğun zor olduğuyla alakalı bir soruya “Oyunculuk mesleği her yerde zor. Sadece yetenekle ilgili bir şey değil bir de sektörel tarafı var. Her ülkenin kendine göre bir zorluğu var. Hiç zorlanmadım aslında Amerika’da. Benim için şahane geçti 11 yıl. Çok güzel deneyim oldu ve bana çok şey kattı. Bütün biriktirdiklerimi yönetmen olarak, yazar olarak dışa vurma dönemindeyim.” şeklinde açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir