Yaşam

Emine Erdoğan Ukraynalı savaş mağduru çocuklarla bir araya geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Ukraynalı savaş mağduru çocuklarla iftar sofrasında bir araya geldi. Tüm çocuklarla tek tek ilgilenmeyi ihmal etmeyen Emine Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Misafir ettiğimiz savaş mağduru Ukraynalı ve Kırım Tatar çocuklarımızı iftar soframızda ağırlamaktan büyük mutluluk duydum.” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen iftar programında Ukraynalı savaş mağduru çocuklarla bir araya geldi.

Emine Erdoğan Ukraynalı savaş mağduru çocuklarla bir araya geldi

Dünyaca ünlü Ukraynalı sanatçı Jamala’nın da katılım sağladığı iftar yemeğinde Emine Erdoğan, konuklarına pamuk şeker hazırladı ve çeşitli ikramlarda bulundu. Savaş mağduru çocuklarla yakından ilgilenen Erdoğan, misafir çocukların seslendirdiği Çanakkale türküsünü de dinlemeyi ihmal etmedi. 

Emine Erdoğan ve Ukraynalı çocuklar

“ÇOCUKLAR SEVGİ İLE BÜYÜMELİ”

Ukraynalı savaş mağduru çocukları Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Erdoğan, Twitter hesabından paylaşımda bulunarak “Çocuklar, savaşı yaşamak yerine barış ve refah ortamında sevgi ile büyümeliler. 
Misafir ettiğimiz savaş mağduru Ukraynalı ve Kırım Tatar çocuklarımızı iftar soframızda ağırlamaktan büyük mutluluk duydum.”
ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin yardım elinin dünyanın dört bir yanına uzandığına işaret eden Emine Erdoğan, “Kardeşlik, dostluk ve sanatın gölgesinde çocuklarımız ve kıymetli Ukraynalı sanatçı Jamala şarkılarıyla umut tazeledi. Kalbimiz, dünyanın dört bir yanındaki savaş mağdurları için atıyor. Dostluk elimiz, yardıma ihtiyacı olan tüm ülkelere, çocuklara, kadınlara daima uzanıyor.” sözleriyle barış çağrısında bulundu. 

Erdoğan paylaşımını “Ortak bir çaba ve yüksek bir koordinasyonla gelişmeleri takip eden ve misafirlerimizin ihtiyaçlarını karşılayan tüm devlet kurumlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadeleriyle sürdürdü.

Emine Erdoğan ve 2016 Eurovision birincisi Jamala

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir