Yaşam

Arsasını bağışlayıp köyüne Kur’an kursu yaptırdı!

Amasya’da tek başına yaşayan 80 yaşındaki Fadime Menteşe, arsasını satıp köyüne Kur’an kursu yaptırdı. Menteşe, tüm varlığını satıp köyüne camii de yaptırmak istiyor. İşte detaylar…

Amasya’nın Aydınlık köyünde ahşap bir evde tek başına yaşayan Fadime Menteşe‘nin yaptığı bağışlar takdirle karşılandı. 

Menteşe, arsasını satıp elde ettiği gelirle bir Kur’an-ı Kerim kursunun inşasına destek oldu. Kurstaki kadınlar dini eğitim alırken, çocukları da ana sınıfı imkanından yaralandı. Kimse dini eğitimden mahrum kalmasın diye Menteşe, tüm varlığını satıp köyüne camii de yaptırmak istiyor.

Fadime Menteşe

“BENİM PEŞİMDEN DUA EDİLSİN DİYE ARSAMI BAĞIŞLADIM”

Eşi ve çocuğu olmayan 80 yaşındaki Fadime Menteşe, babasından kalan 800 metrekarelik arsayı Kur’an kursu için bağışlayıp şu sözleri söyledi:

“Oğlu, kızı, kocası olmayanın kimi olur? Benim peşimden dua edilsin diye arsamı bağışladım. Şimdi cami yaptırmak istiyorum. Mescit diyorlar. Ama ben razı değilim. Cami her zaman yapılmaz. Cami olursa il merkezindeki diğer arsamı satıp caminin temelini inşallah atacağım.”

Fadime Menteşe Kuran kursu için arsasını bağışladı

“BÖYLE GÜZEL YÜREĞE SAHİP ANNEMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Amasya Müftüsü Durmuş Ayvaz, zekatlarını her yıl Amasya müftülüğüne veren yaşlı kadını yalnız yaşadığı evinde ziyarete gitti.

Ayvaz, “Fadime annemiz verdiği arsaya Kur’an kursu yapılmasına vesile oldu. Bir arsasını da satıp cami yaptırmak istediğini iletti. Böyle güzel yüreğe sahip annemize teşekkür ediyoruz” dedi.

Eşi ve çocuğu olmayan yaşlı kadın köyüne camii de yaptırmak istiyor

Köy muhtarı Mustafa Yinci, köyde yaklaşık 900 kadının Kur’an-ı Kerim öğrendiğini belirtti. Yinci köyün girişine bir süre önce mescit inşaatı başlattıklarını hatırlatıp camii yapımı için atılacak adımları anlattı. “Cami olmadıktan sonra yer satamam” diyen Menteşe’yi ikna eden Yinci, “Cami yaptırmak için dernek kurulması lazım. Derneğimizi kurunca Fadime annemizin arsa bağışını alıp caminin inşasına başlayacağız. Mescidi de şadırvana dönüştüreceğiz. Hem de çift minareli bir cami olacak. Suluova’dan bile görülecek” şeklinde konuştu.

Aydınlık köyünün girişince mescit inşaatı çalışmaları başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir