Yaşam

Hollywood’a açılan Haluk Bilginer ve Yasemin Allen’den The Turkish Detective geliyor!

Dijital platform Paramount Plus, 2023’te vizyona girmesi beklenen The Turkısh detective dizisi için başrollerini belirlendi. Başrollerinde Haluk Bilginer ve Yasemin Allen’in yer alacağı dizinin çekimleri, İstanbul’da bu ay içerisinde başlayacağı bildirildi.

Global’in dijital yayın platformu Paramount Plus, ünlü İngiliz polisiye yazarı Barbara Nadel‘in kaleme aldığı “The Cetin Ikmen Crime Novels” isimli 24 roman serisine dayanarak uyarlanan dizinin 8 bölüm olacağı açıklandı.

İSTANBUL’DA ÇEKİMLER BAŞLIYOR!

Konusu polisiye olan, dedektif Çetin İkmen ve Mehmet Süleyman karakterlerinin etrafında dönecek proje için Miramax, Ay Yapım ve Paramount ortaklığıyla, bu ay içerisinde İstanbul‘da çekimlere başlanacağı öğrenildi.

nicole clements

“SUÇ GERİLİM DİZİSİ”

Paramount Plus içerik yöneticilerinden Nicole Clemens “The Turkish Detective, dünyanın en çarpıcı, kültürel açıdan zengin şehirlerinden birinde geçen, evrensel olarak merak uyandıran bir suç gerilim dizisi” ifadelerini kullandı.

yönetmen Niels Arden Oplev

Ben Schiffer‘ın senaryosunu üstleneceği dizinin yönetmen koltuğunda,  Ejderha Dövmeli Kız filminin İsveç versiyonunu ortaya çıkaran yönetmen Niels Arden Oplev oturacak.

haluk bilginer ve yasemin allen

BAŞROL OYUNCULARI BELİRLENDİ!

The Turkish Detective dizi projesi için seçilen başrol oyuncuları Haluk Bilginer, Dedektif Çetin İkmen karakterini, Yasemin Allen ise Dedektif Ayşe Farsakoğlu karakterini canlandıracak.

haluk bilginer

YAYIN TARİHİ BELLİ OLDU!

The Turkish Detective, şu anda yalnızca birkaç ülkede faaliyet gösteren Paramount Plus platformunda yayınlanacak. Geri kalan ülkelerde ise dağıtımını Paramount Global Content Distribution üstleneceği öğrenildi.

Eğer Paramount Plus 2023’e kadar Türkiye pazarına girmezse, dizinin ülkemizdeki bir dijital mecrada yayınlanmasını beklemek zorunda kalabileceğimizin açıklaması yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir