Yaşam

Ünlü komedyen Gilbert Gottfried hayatını kaybetti!

ABD’li ünlü komedyen, seslendirme sanatçısı ve oyuncu Gilbert Gottfried, 67 yaşında hayatını kaybetti. Yaptığı seslendirmelerle ismini tüm dünyaya duyuran Gottfried, kalp anormalliğinden hayatını kaybettiği öğrenildi.

1980 ile 1981 yılları arasında Saturday Night Live ile kendini tanıdan Gilbert Gottfried, Howard Stern‘in radyo şovunda yaptığı stand-up’larla da ününe ün kattı.

gilbert gottfried

80’lerde Beverly Hills Cop 2‘de rol alan oyuncu, Aladdin‘deki kuşun seslendirmeleriyle de kendini tüm dünyaya benimsetmişti. Problem Çocuk‘ta da oynayan ünlü komedyen 2000’li yıllarda Family Guy, Celebrity Wife Swap‘te seslendirmeleriyle adından bolca bahsettirdi.

gilbert gottfried

“GÜLMEYE DEVAM EDİN…”

Başarılı oyuncu Gilbert Gottfried’in ölüm haberini ailesi Twitter hesabından “Kırık bir kalple sevgili Gilbert Gottfried’in uzun bir hastalık sürecinin ardından hayatını kaybettiğini açıklıyoruz. Komedinin en ikonik seslerinden biri olan Gilbert iyi bir koca, kardeş, arkadaş ve babaydı. Bizim için çok üzücü bir gün olsa da lütfen Gilbert’in onuruna olabildiğince güçlü bir şekilde gülmeye devam edin.” şeklinde duyurdu.

gilbert gottfried

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir