Yaşam

Brezilya’nın ünlü gazetesinden skandal hata! Kraliçe II. Elizabeth’i yaşarken tabuta koydular

Son dönemlerde yaşadığı sağlık sorunlarıyla gündeme gelen 95 yaşındaki İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth hakkında sıklıkla “öldü” haberleri yapılıyor. Brezilya’nın en tanınmış gazetelerinden biri taslak haberi “İngiliz Kraliçesi öldü” diye yayınlayınca alay konusu haline geldi.

Dünyanın en uzun süre tahtta kalan monark unvanını taşıyan Kraliçe II. Elizabeth, bir süredir sağlık sorunlarıyla mücadele ediyor. Kamuoyunun önüne çıkmamayı tercih eden 95 yaşındaki Kraliçe, eşi Prens Philip‘in kaybıyla psikolojik olarak da çöküş yaşıyor. Fiziksel olarak yorgun düşen Kraliçe hakkında medyada son dönemlerde “Öldü mü?” haberlerine sıklıkla yer veriliyor.

Kraliçe II. Elizabeth

Brezilya’nın en ünlü gazetelerinden Folha de São Paulo, “İngiltere Kraliçesi öldü” adlı taslak haberini yanlışlıkla internet sitesinden yayınladı. Haber metninde İngiltere Kraliçe’sinin öldüğü yaş ve ölüm nedeni boş bırakılırken, “İngiltere’nin en uzun süre tahtta kalan hükümdarı olarak tarihe geçti” şeklinde ifadeler kullanıldı.

Folha de São Paulo, İngiltere Kraliçesi öldü haberini paylaştı

“Kraliçe Öldü” şeklinde haber yapan gazetenin yönetimi hemen haberi geri çekerek özür dileyerek teknik bir arıza meydana geldiğini söyledi. Sosyal medyada alay konusu haline gelen gazete için; sosyal medya kullanıcıları “Kraliçe’yi yaşarken öldürdüler. İnsanlar inanırsa amaçları Bolsonaro’yu da öldürmek” yorumlarında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir