Yaşam

Komedi efsanesi olarak bilinen Betty White’ın evi rekor fiyata satıldı!

Komedi tarihinin en iyi komedyenlerinden olan Betty White, eşi Allen Ludden ve Carmel Valley ile seksenlerin başında inşa ettikleri üç katlı sahil evi rekor fiyat satıldı.

99 yaşında hayat gözlerini yuman tarihin en başarılı komedyenleri arasında yer alan Betty White, eşi Allen Ludden ve Carmel Valley ile birlikte inşa ettikleri White’ın evi, vefatının ardından 8 milyon dolara satışa açıldı. 

betty white

Kocası Allen Ludden, seksenlerin başında Carmel Valley, California’daki üç katlı sahil evini mimar Richard Hicks tarafından tasarlanmıştı. Ancak Ludden, Los Angeles’ın kuzeyinde ve San Francisco’nun güneyinde bir köyde inşa edilen mülkün 1981’de tamamlanmasından kısa bir süre sonra vefat etti.

betty white

3,600 metrekarelik mülk, dört yatak odası, dört buçuk banyodan oluşurken 7,95 milyon dolarlık bir fiyat belirlendi. Oysa çifti, aslında o zamanlar boş olan çeyrek dönümlük arsa için yalnızca 170 bin dolar ödemişti.

betty white

Carmel’de vakit geçirmek White’ın yapmayı en sevdiği şeylerden biriydi. Evin bulunduğu kasaba, White gibi pek çok ünlünün gözde yerleşim bölgelerinin yakınında yer alıyor. Öte yandan evin yeni sahibi henüz açıklanmadı.

betty white

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir