Yaşam

Nihat Hatipoğlu’nu şoke eden soru! ‘Ölen eşe dokunulursa abdest bozulur mu?’

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, her gün ATV ekranlarının fenomen programı “Nihat Hatipoğlu ile Dosta Doğru” ile seyircilerin karşısına çıkıyor. Merak edilen soruları yanıtlayan Hatipoğlu’na geçtiğimiz gün yöneltilen “Ölen eşe dokunulursa abdest bozulur mu?” sorusu sosyal medyada gündem oldu.

Ramazan ayının gelişiyle ATV ekranlarında izleyenlerle buluşan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, her gün konuklarıyla birlikte seyircilerden gelen sorulara yanıt veriyor.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu

Merak edilen konulara açıklık getiren Hatipoğlu’nun programına geçtiğimiz gün Adana’dan bir genç katılarak “Vefat eden teyzemi yıkayan kadın, bize izin verdi, öptük vedalaştık ama teyzemin eşine dokundurmadı. Abdestinin bozulacağını söyledi. Bu dinimizce günah mıdır? Dokununca abdesti bozulur mu?” şeklinde bir soru yöneltti. 

Nihat Hatipoğlu ile sahur programı

Herkesi ekran başına kilitleyen soru karşısında Nihat Hatipoğlu, şöyle bir yanıt verdi:

“Hiçbir şey olmaz. Burada kadınlar da erkekler de mağdur ediliyor. Eşi ölmüş son defa veda etmek istiyor. Neden haram olsun? Nikahı düşmedi. 4 ay gibi bir süresi var. Evlilik devam ediyor. Görmek istiyorsa görür tabii. Vedadır bu. Hatta ihtiyaç haline, kocası eşini yıkayabilir. Tersi de olabilir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir