Yaşam

Rotahane ekibinin ünlü isimleriyle bir seyahatte 4 il gezisi!

Pervin Ersoy’un yürüttüğü “Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz” projesi, 5-7 Nisan tarihleri arasında Uşak, Afyon, Kütahya ve Bilecik illeriyle hayat buldu. 4 ilin doğal ve tarihi güzellikleri anlatıldığı projede Keremcem, Müge Boz, Hakan Akkaya gibi isimler yer aldı.

Türkiye’nin iç turizm faaliyetlerinin artırılmasına yönelik Pelvin Ersoy tarafından “Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz” projesi tam gaz devam ediyor. Proje ortaklığının Bukla Tur‘un yürüttüğü projede, Rotahane ekibinden Pervin Ersoy, Bilge Kuru, Keremcem, Müge Boz ve Hakan Akkaya‘nın katılımı gerçekleşti.

rotahane ekibi

4 ili kapsayan projede, keşif dolu 3 gün geçirildi. Gezinin ilk durağı doğal güzellikleriyle kendine hayran bırakan şehrimiz Uşak oldu. Uşak’ta Ulubey Kanyonu ve kanyonda yer alan Cam Teras’a gidildi. Uşak şehir merkezinde ise Arkeoloji Müzesi, Dumlupınar Şehitliği ziyaret edilen yerler arasındaydı. 

rotahane ekibi

Afyon’da geceyi geçiren ekip, ikinci gün hem Afyon hem Kütahya gezi durağı olarak ayarladı. Afyon’da Çavdarhisar Aizonai Antik Kenti; Kütahya’da ise Gülsüm Güral Porselen Müzesi, Ulu Camii, Çinili Cami, Arkeoloji Müzesi, Kütahya Çini Müzesi’ne gidildi.

rotahane ekibi

Üçüncü günün durağı ise Bilecik oldu. Eşsiz güzellikleriyle tarihi yerleri ziyaretini gerçekleştiren ekip, Frig Vadisi, Aslantaş, Emre Gölü, Kral Yolu, Yılantaş, Kaya Mezarları, peri bacaları, Göynüş Vadisi ve Ayaizi Afyon‘a uğradı.

rotahane ekibi

Türk sinema tarihinin en başarılı komedi filmlerinden olan GORA‘nın çekim alanına gidildi. Bilecik’te gezilen yerler arasında, Ertuğrul Gazi Türbesi, Şeyh Edebali Türbesi ve Bilecik Saat Kulesi vardı. Gezini tamamlanmasının ardından Rotahane ekibi hızlı trenle İstanbul‘a geri dönüş yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir