Yaşam

Türk vatandaşı olan Brezilyalı oyuncu Jessica May isyan etti!

4 yıldır Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaya çalıştığını söyleyen Brezilyalı oyuncu Jessica May, Türk vatandaşı olduğunu sosyal medyada duyurmuştu. May, olumsuz eleştirilere isyan etti.

breziTürkiye’de rol aldığı Yeni Gelin dizisindeki rolüyle şöhreti elde eden Brezilyalı oyuncu Jessica May Fotoğrafçı Hüseyin Kara ile dünya evine girmişti. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı alabilmek için 4 yıldır çaba gösteren Brezilyalı oyuncu Jessica May, “Henüz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olamadım ne yazık ki.” demişti.

Geçtiğimiz günlerde konuya ilişkin açıklama yapan oyuncu, kimliğini uzun süredir beklediğini söylemişti. Evlendikten 3 sene sonra Türk vatandaşlığına hak kazandığını ifade eden May, bu süreçteki prosedürlerin uzun sürmesinden yakınmıştı.

“Eşim burada ve burası gerçekten benim ikinci vatanım. Verdiğim mücadeleyi bırakmayacağım” ifadelerini kullanan May, vatandaşlık alma süreciyle ilgili şunları söyledi:

“İnsanlar ‘Türk vatandaşı olmak’ kolay diye bir dedikodu çıkarmış, yok öyle bir şey. Dört yıldır başvurum devam ediyor.

Kaç defa mülakata çağrıldım ama nafile. O yüzden bir yerde ‘Türk vatandaşı olmak çok kolay’ diyen birisini görürseniz inanmayın.” dedi.

jessica may

TÜRK VATANDAŞI OLDU

Oyuncunun yıllardır süren bekleyişi önceki gün sona erdi. Türk vatandaşlığına geçen oyuncu Nufüs Müdürlüğü’nden fotoğraflarını paylaşarak mutluluğunu gözler önüne serdi.

jessica may Türk vatandaşı oldu

BREZİLYALI OYUNCU İSYAN ETTİ

Brezilyalı oyuncu Jessica May, olumsuz eleştirilere isyan etti. Nişantaşı’nda objektiflere yansıyan May, gelen eleştirilere çok şaşırdığını söyledi. Tüm yazılanlara rağmen Türk vatandaşı olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden May, “Saçma sapan ve kalp kırıcı yorumlar aldım.”

“Ben Türkiye’yi çok seviyorum. Hep de seveceğim. Türk vatandaşı olduğum için kendimle gurur duyuyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir