Yaşam

İstanbul’da hurma nereden alınır? En iyi hurmacılar

Yüzyıllardır şifa kaynağı olarak bilinen hurma, özellikle Ramazan ayının gelişiyle sofralarımıza lezzet katıyor. İftarlarda top sesiyle birlikte ilk olarak hurma tüketmek sağlık açısından da olumlu etkiler sağlıyor. Peki İstanbul’da hurma nereden alınır? Eğer en iyi hurmaya ulaşma konusunda kafanızda soru işaretleri varsa sizler için harika önerilerimiz var. İşte İstanbul’da hurma alınacak en güzel yerler…

Mübarek Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde iftar ve sahur sofralarının vazgeçilmezi hurmalar da yemek masalarımıza misafir oluyor. Bağışıklık sistemini güçlendiren ve özellikle kanser hastalığına yakalanma riskini azaltan hurma, leziz tadıyla adeta bir şifa deposu. Pek çok çeşidi bulunan hurmayla özellikle uzun süre aç kaldıktan sonra oruç açmak sağlık açısından oldukça faydalı. Dünya çapında yaygın olarak tüketilen hurmayı satın almadan önce iyi bir araştırma yapmalı ve en taze, en kaliteli ürüne ulaşmak için doğru yerlere gitmeye özen göstermelisiniz. Peki hurma nereden alınır? Gelin, birlikte öğrenelim.

İSTANBUL’DA HURMA NEREDEN ALINIR?

Hadis-i Şeriflere dahi konu olan hurmayı yeterli miktarda tüketmek sağlıklı bir yaşam için oldukça mühimdir.

Hurma

Kalp sağlığından karaciğere, kemiklerden sindirim sistemine kadar faydaları bulunan hurmayı İstanbul’da satın alabileceğiniz ilk adres elbette Mısır Çarşısı. Çeşit çeşit baharat ve tatlıların satışa sunulduğu Mısır Çarşısında neredeyse aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. 

Mısır Çarşısı hurmaları

Eğer hem kaliteli hem de leziz hurmalar almak istiyorsanız Mısır Çarşısına gelerek onlarca tezgah arasından zevkinize ve bütçenize uygun bir alışveriş yapabilirsiniz.

Hurmacılar

“Mısır Çarşısının kalabalık atmosferine adım atmak istemiyorum” derseniz elbette diğer alternatifleri de değerlendirebilirsiniz. Özellikle Beyazıt’ta yer alan Beyazıt Kapalı Çarşısı, leziz hurmaların en iyi adreslerinden biri olabilir.

Beyazıt Kapalı Çarşısı hurma

İran hurmasından Tunus hurmasına, Medine hurmasından Sugai hurmasına kadar birçok çeşidi görebileceğiniz Beyazıt Kapalı Çarşısında dilediğiniz gibi Ramazan ayı alışverişi yapabilirsiniz.

Hurma çeşitleri

Öte yandan Eyüp Sultan yakınlarında yer alan Eyüp Çarşı‘da da hurmaya ulaşmak oldukça kolay. Dilediğiniz hurma çeşitlerine ulaşabileceğiniz aktarcılardan uygun fiyatlı hurmalarınızı buradan satın alabilirsiniz.

Eyüp Çarşı hurmacılar

Eğer daha farklı tatlarda hurmalar satın almak isterseniz İstanbul dışındaki diğer şehirlere de göz atarak internet üzerinden alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. 

En iyi hurmacılar

HAYIRLI RAMAZANLAR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir