Yaşam

YouTuber Alper Rende Amerika’da gözaltına alındı!

YouTuber oyuncu Alper Rende, aktarmalı olarak Dubai’ye giderken Amerika’da tutuklandı. Elleri ve ayakları kelepçelenen Rende, o anları sosyal medya üzerinden takipçilerine anlatırken, “Amerika’yı tersten gördüm” ifadesini kullandı.

YouTube ve Instagram’da eğlence içerikleriyle ünlü olmuş başarılı fenomen Alper Rende, Amerika aktarmalı Dubai yolculuğunda Amerika vizesi olmadığı için tutuklandı. Vize almasının zorunlu olduğunu bilmediğini söyleyen Rende, “Ters kelepçeli bir şekilde arabaya bindirildim. Amerika’yı az evvel tersten gördüm.” dedi.

alper rende

“HİÇ İYİ DEĞİLİM”

Amerika’da yaşadığı korkunç anları anlatan Alper Rende, Amerika’da ters kelepçelenmiş el ve ayaklarıyla gözaltına alınırken, “Hiç iyi değilim! Her yerimi aradılar, 3-4 saat kaldım.” notuyla her anı takipçileriyle paylaştı. 

alper rende

“SANKİ NE YAPACAKSAM”

Serbest kaldıktan sonra da tüm ayrıntılarıyla anlatan Alper Rende,  “Amerika aktarmalı Dubai’ye gidiyorduk. Amerika vizesi olmadan aktarma yapılmıyormuş. Daha önce defalarca aktarma yaptım Avrupa’da böyle bir kural yok. Dolayısıyla bilmiyorduk… Birçok sorguya alındım. En sonda da hem ellerimi tersten kelepçelediler hem de ayaklarımı kelepçelediler. Sanki ne yapacaksam… Daha sonrasında beni Dominik’e geri göndereceklerini söylediler. Bir şekilde konuşup tek seferlik özel bir vize çıkarttırdım. Kanalımı falan gösterdim işe yaradı… Kelepçeli şekilde beni uçağa kadar getirdiler.” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir