Yaşam

Milyoner’de Kenan İmirzalıoğlu çileden çıktı! Türkiye’nin başkentini bilemeyen…

Türk televizyonlarının en uzun soluklu bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster’in yeni bölümünde sorulan “1924 Anayasası’nda ve 1961 Anayasası’nda Türkiye’nin başkentinin hangisi olduğu yazar?” sorusu geceye damga vurdu. Yarışmacıya zorlu dakikalar yaşatan o soru karşısında Kenan İmirzalıoğlu “Türkiye’nin başkenti hiç değişmedi, hiç tartışılmadı.” diyerek tepki gösterdi.

Fenomen yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster, sanattan spora tarihten edebiyata kadar pek çok alanda sorularla her hafta ATV ekranlarında izleyenlerle buluşuyor. Yoğun ilgi gören yarışmanın son bölümünde sorulan “1924 Anayasası’nda ve 1961 Anayasası’nda Türkiye’nin başkentinin hangisi olduğu yazar?” sorusu Tıp öğrencisi olduğunu söyleyen Name Çığra Coşkun‘a zorlu anlar yaşattı.

Kim Milyoner Olmak İster Name Çığra Coşkun

İstanbul, Ankara, Erzurum ve Sivas kentleri arasında kararsızlık yaşayan yarışmacı ilk olarak seyirci joker hakkını kullandı. Seyircilerin yüzde 40 oranında Ankara, yüzde 16 İstanbul, yüzde 28 Erzurum ve yüzde 16 Sivas yanıtını verdiğini gören yarışmacı emin olamayıp çift joker hakkını da kullandı. 

Name Çığra Coşkun

Joker haklarını kullandıktan sonra doğru yanıt veren yarışmacı heyecanına yenik düştüğünü söyledi. Büyük şaşkınlık yaşayan sunucu Kenan İmirzalıoğlu ise “13 Ekim 1923’ten beri Türkiye’nin başkenti hiç değişmedi, hiç tartışılmadı. Sana söylüyorum seyircilerimiz de anlasın. Seyircinin de yalnızca yüzde 40’ı Ankara cevabını verdi. Buna çok şaşırdım.” şeklinde konuştu.

Kenan İmirzalıoğlu

İşte çok konuşulan o sorunun yanıtı şu şekilde olacaktı:

1924 Anayasası’nda ve 1961 Anayasası’nda Türkiye’nin başkentinin hangisi olduğu yazar?

A- İstanbul

B- Ankara

C- Erzurum

D- Sivas

Doğru yanıt B Şıkkı Ankara olacaktı.

Türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir