Yaşam

Şarkıcı Karsu açıklamasıyla duygulandırdı: Amerika’da ırkçılık duvarlarını Türkler yıktı!

Son dönemde çıkardığı şarkılarla gündem olan Karsu yaptığı açıklamalarla da duygulandırdı. Karsu, Amerika’da vereceği konser öncesi Washington’daki Türk Büyükelçiliği’ni ziyaret etti. Ünlü şarkıcı siyahi müzisyenlerin ana kapıdan girebildikleri ilk mekan olduğunun altını çizdi ve Amerika’da ırkçılık duvarlarının Türkler sayesinde yıkıldığını belirtti.

Türk asıllı Hollanda’da yaşayan ünlü sanatçı Karsu Dönmez, Amerika’da vereceği konser öncesi Washington’daki Türk Büyükelçiliği’ni ziyaret etti. O anları sosyal medya hesabından paylaşan şarkıcı Karsu, “Bu bina Afrikalı Amerikalıların ve beyaz Amerikalıların birlikte müzik yaptıkları ilk yer. Bu yüzden çok özel” dedi.

karsu Amerika

IRKÇILIK DUVARLARI TÜRKLER SAYESİNDE YIKILDI!

Karsu, ayrıca ünlü yapımcı Ahmet Ertegün’ün babası Münir Ertegün’ün Amerika’ya büyükelçi olarak gönderildiğini belirterek Türk Büyükelçiliği’nin, siyahi müzisyenlerin ana kapıdan girebildikleri ilk mekan olduğunun altını çizdi ve Amerika’da ırkçılık duvarlarının Türkler sayesinde yıkıldığını belirtti.

karsu amerika

BEYAZ VE SİYAHİ MÜZİSYENLERİ BULUŞTURDU

Amerika’da ırk ayrımcılığının en üst noktada olduğu günlerde Türk Büyükelçiliği, beyaz ve siyahi cazcıların buluşma noktasıydı. Büyükelçi Münir Ertegün, gelen tepkilere rağmen iki toplum arasındaki ilk köprüyü müzik sayesinde kurmuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir