Yaşam

Oscar Ödülleri’nde Rusya Ukrayna gerginliği!

94.sü düzenlenen Oscar Ödülleri Töreni’nde Rusya’nın Ukrayna üzerinde devam eden işgal hareketinin de gerginliği yaşandı. Törende 2 Oscar ödülüne layık görülen Sean Penn’in Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski’ye söz verilmesini istedi. Aksi taktirde ödüllerini yakacağını söyledi.

Dünya sinema tarihinin en önemli gecelerinden olan Oscar Ödül Töreni‘nde ödüller sahiplerini bulurken 2 ödüle layık görülen oyuncu yönetmen Sean Penn‘in talebi herkesi şaşkına çevirdi. Rusya ve Ukrayna arasında devam eden gerginlik Oscar Ödülleri’ne de yansıdı. Ünlü oyuncunun törende Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski‘ye de söz verilmesini istedi. 

sean penn

PENN’DEN DİKKAT ÇEKEN TALEP

Daha önce de 2 kez “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü alan ünlü oyuncu Sean Penn‘den Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski ile ilgili dikkat çeken bir talep geldi. Senn, Oscar Ödül Töreni’nde Zelenski’ye de söz verilmesi gerektiğini söyledi. Penn bu talebinin geri çevrilmesi üzerine ödüllerini yok edeceğini belirtti.

94. oscar ödülleri

“ÖDÜLLERİMİZİN YAPACAĞI EN BÜYÜK ŞEY ONA KONUŞMA FIRSATI VERMEK”

Senn konuyla ilgili, “Şu anda bizim ödüllerimizin yapacağı en iyi şey, başkana konuşma fırsatı vermek. Bunu yapmamak için karar verilmiş. Eğer başkana söz verilmezse döndüğümde ödüllerimi yok edeceğim” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir