Yaşam

Emine Erdoğan ‘Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar’ ödül törenine katıldı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın bu yıl 4.sünü düzenlediği Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın katılımlarıyla “Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar” ödül töreni İstanbul’da gerçekleştirildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı‘nın bu yıl İstanbul’da 4.sünü düzenlediği “Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar” ödül töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan‘ın da katılımlarıyla gerçekleştirildi. Erdoğan’ın yanı sıra törene Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile beraber  ve sanat dünyasından birçok konuk katıldı. Emine Erdoğan himayelerinde bu yıl 4.sü düzenlenen Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar Ödül Töreni’nde Fatih Dönmez, enerji sektörünün maddi yatırımlarla değil insan kaynağı yatırımlarıyla Türkiye’de enerji çalışanı profilinin değişimi olacağını dile getirdi.

Türkiyeye Enerji Veren Kadınlar

ÖDÜL TÖRENİ EMİNE ERDOĞAN ÖNCÜLÜĞÜNDE GERÇEKLEŞTİ

İstanbul’da, 4.sü gerçekleştirilen “Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar” ödül töreninde “girişimcilik”, “iş dünyası”, “profesyonel”, “akademi”, “enerjide örnek şirket”, “jüri özel” ve “ilham veren kadın” kategorilerinin 2020 ve 2022 kazananlarına ödüller sahiplerini buldu.

Emine Erdoğan

Erdoğan, Jüri Özel Ödülü 2020’yi kazanan Diyarbakır annelerinden Rahime Taş, Esmer Koç ve İmmihan Nilifırka ile 2022’nin kazananı TURKOVAC bilim ekibi kadın üyelerine ödüllerini verdi. Erdoğan Twitter hesabından “Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar” ödül töreninden kareler paylaştı.

Diyarbakır anneleri ödüllerini aldı

Erdoğan, “Bugün, gelenekselleşen #TürkiyeyeEnerjiVerenKadınlar ödül töreninde, bizlere enerji ve gurur veren kadınlarla bir araya geldik. Başta Diyarbakır Anneleri, TURKOVAC bilim ekibi ve milli kadın sporcularımız olmak üzere tüm ödül sahiplerini can-ı gönülden tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında çevreye duyarlı vatandaşlara da şu sözlerle teşekkür etti:

Emine Erdoğan ve milli kadın sporcular

“Enerji sektörünün değişim ve dönüşümünde kadınlarımızın da imzası var. Tüm katılımcılar, çevreye duyarlı çalışmalarıyla gönlümüzün birincisi oldu.
İklim değişikliği ile mücadelede, kadınların en etkin aktörler olduğunu asla unutmamalıyız!” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir