Yaşam

Ramazan ayında mutlaka izlenmesi gereken filmler nelerdir?

Ramazan ayında manevi açıdan sizlere iyi gelecek ve huzurlu hissettirecek filmlerin arayışındaysanız birbirinden güzel filmlere şans verebilirsiniz. Peki Ramazan ayında izlenecek filmler nelerdir? Oruçluyken izlenebilecek filmler nelerdir? En güzel dini filmler nelerdir? İşte yanıtlar…

On bir ayın sultanı Ramazan ayına geldiğimiz şu günlerde manevi açıdan daha huzurlu ve sakin hissediyoruz. Gönüllerimizin bir olduğu bu özel ayı genellikle ibadet ve dualarla geçirmeye daha çok ağırlık veriyoruz. Özellikle dini içerikli kitaplar ve programlarla zaman geçirdiğimiz Ramazan ayında sahur vaktini beklerken güzel bir film izlemek isterseniz size harika önerilerimiz var! Hem sizi dinlendirecek hem de zamanınızı değerli kılacak en güzel Ramazan ayı filmlerine gelin birlikte göz atalım.

  • THE MESSAGE: ÇAĞRI

1976 yapımı “The Message: Çağrı” filmi Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in önderliğinde İslam dininin doğuşunu gözler önüne seriyor. Suriye asıllı Amerikalı Yönetmen Mustafa Akkad’ın imzasını taşıyan yapımın bir kısmı Libya bir kısmı da Fas’ta çekilmiştir. İslam dünyasının en sevilen yapımlarından biri olan Çağrı, özellikle Ramazan ayında keyifli vakitler geçirmek isteyenler için güzel bir seçenek olacaktır. 

The Message: Çağrı

  • MEKKE’YE YOLCULUK

İslam dünyasını en iyi yansıtan belgesellerden biri olarak görülen “Mekke’ye Yolculuk”, 20 yaşındaki Müslüman dini hukuk öğrencisi İbn Battuta’nın 1325’te kuzey Fas’ta bir şehir olan Tanca’dan Mekke’ye hacca gitmesini konu ediniyor. Chems-Eddine Zinoune’nin başrolde yer aldığı yapımı özellikle Ramazan ayında izlemeyi tercih edebilirsiniz. 

Mekke

  • BENİM ADIM KHAN 

2010 yılında vizyona giren Hint filmi Benim Adım Khan”, yayınlandığı ilk günden itibaren sevilen yapımlar arasına adını yazdırmayı başarmıştır. Filmin başrol oyuncusu  Shahrukh Khan film için şu ifadeleri kullanmıştır:

“Film, kabiliyetsiz (hasta) bir adamın sakatlığa, güçsüzlüğe karşı yaptığı savaşını anlatmıyor. Hasta adamın, tüm dünyada olan Terör, Savaş, Nefret ve Düşmanlığa karşı yaptığı savaşı anlatıyor. My Name is Khan filmi aynı zamanda İslam’ı da ele alıyor. İslam’ı ve dünyanın İslam’a bakış açısını ele alıyor.”

Benim Adım Khan

  • NUH: BÜYÜK TUFAN

Dünyaca ünlü aktör Russell Crowe’un başrolünde yer aldığı 2014 yapımı “Nuh: Büyük Tufan”, cesaret ve fedakarlığın gözler önüne serildiği bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Nuh Peygamberin başından geçen olaylardan esinlenen film özellikle Ramazan Ayı’nda heyecan dolu dakikalar yaşamak isteyenler için harika bir seçim olacaktır. 

Nuh: Büyük Tufan filmi

  • ADEM’İN OĞLU ABU

Senaryosu, yapımcılığı ve yönetmenliği Salim Ahamed’e ait olan “Adem’in Oğlu Abu” filmi 2011 yılı Hint filmidir. Başrollerinde Salim Kumar ve Zarina Vahab’ın yer aldığı filmde tek hayali hacca gitmek olan çok iyi kalpli Abu ve karısının Hacca gitmek için çabaları, para toplamaları ve bu esnada yaşadıkları gözler önüne serilmektedir. 

Adem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir