Yaşam

İftar sofralarında dinlenecek müzikler nelerdir? En güzel Ramazan müzikleri

Bereket ve bolluğun arttığı Ramazan ayında birbirinden hoş müziklerle iftar sofralarına huzuru misafir edebilirsiniz. Peki Ramazan ayı müzikleri nelerdir? İftar sofralarında dinlenecek müzikler nelerdir? En güzel Ramazan müzikleri nelerdir? İşte yanıtlar…

Ramazan ayının gelişiyle içimize huzur ve mutluluk dolduran bir zaman dilimine de giriş yapmış olduk. Bolluk ve bereketin çoğaldığı bu güzel ayda ruhumuza iyi gelecek eylemlerde ve davranışlarda bulunmaya özen gösteriyoruz. Özellikle sevdiklerimizle iftar sofralarında bir araya gelerek hem keyifli zamanlar geçirip hem de birlikte orucumuzu açmanın değerine de erişiyoruz. Özenle hazırlanan iftar sofralarında Ramazan’ın atmosferini hissedebileceğiniz detaylara yer vermek isterseniz Ramazan’a özel iftar müziklerine şans verebilirsiniz. Gelin, Ramazan’a özel iftar yemeği müziklerine birlikte göz atalım.

  • EŞREF ZİYA – SÖYLE İSTANBUL

“Ağlama Karanfil”, “Kalksam ve Dirilsem” ve “Kelebek Gibi” parçalarla hafızalara kazınan ünlü müzisyen Eşref Ziya’nın Söyle İstanbul parçası iftar yemeklerinde hoş tınısıyla güzel bir atmosfer oluşturmanıza yardımcı olabilir. 

Eşref Ziya

  • MUSTAFA CECELİ – UYAN EY GÖZLERİM GAFLETTEN UYAN

Türk musikisinin en güzel örneklerinden biri olan “Uyan Ey Gözlerim Gafletten Uyan” gönüllere huzur veren melodisi ve sözleriyle Ramazan ayının manevi zenginliğine ışık tutuyor. Mustafa Ceceli’nin seslendirdiği bu özel parçayı dilerseniz Sami Yusuf’tan da dinleyebilirsiniz. 

Uyan Ey Gözlerim Gafletten Uyan

  • SAMİ YUSUF – HASBİ RABBİ 

İranlı-İngiliz sanatçı Sami Yusuf’un unutulmaz parçası “Hasbi Rabbi” kalplere sıcaklık veren tınısı ve sözleriyle yayınlandığı ilk günden beri dillere pelesenk oldu. Ramazan ayının bu özel atmosferinde iftar sofralarında size bu parçanın eşlik etmesine izin verebilirsiniz.

Sami Yusuf

  • HAKAN MENGÜÇ – VOİCE OF THE SUFİ

Ramazan ayında ruha gıda aşılayan özel bir müzik arayışındaysanız Hakan Mengüç’ün Voice Of The Sufi eserine göz atmanızı tavsiye ederiz. Hem iftar sofrasına huzur hem de evinize güzel bir etki getirecektir.

Hakan Mengüç

  • CAN ATİLLA – HAMAMDA İLK GÖZYAŞLARI

En sevilen iftar müzikleri arasına adını yazdıran Can Atilla’nın Hamamda İlk Gözyaşları parçası özellikle Ramazan ayında sizin de beğeninizi kazanacak. Huzur ve dinginliğin anahtarı haline gelen parça iftar sofralarında hoş bir seçim olabilir. 

Can Atilla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir