Yaşam

Eski eşi Fulya Kalkavan ile mahkemelik olan Metin Şentürk’e 4 milyon liralık ret!

2014 yılında boşanma kararı aldığı eski eşi Fulya Kalkavan ile davalık olan Metin Şentürk’ün yeniden yargılama talebi mahkeme tarafından reddedildi.

2006 yılında Fulya Kalkavan ile dünyaevine giren şarkıcı Metin Şentürk, şiddetli geçimsizlik nedeniyle ayrılık kararı almıştı. Kalkavan bu süreçte eşine uzaklaştırma kararı aldırarak ve tiroit kanseri olduğunu davada ifade etmişti. 

Metin Şentürk ve Fulya Kalkavan

Ünlü sanatçı ise eşinin iddialarına karşı tepkisini ortaya koyarak agresif tavırlı bir insan olmadığını savunmuştu. 2014 yılında çiftin boşanmasına karar veren mahkeme Şentürk’ün 150 bin lira tazminatın yanı sıra aylık 5 bin lira yoksulluk nafakası ödemesine karar verdi.

Metin Şentürk

Nafakayı ödememek için soluğu Yargıtay’da alan ünlü isim, nafakadan kurtulsa da eski eşi yeni bir dava daha açtı. Bunun üzerine mahkeme Şentürk’ün 4 milyon 337 bin 793 lira katılma alacağını 2015 yılından itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte eski eşine ödemesi kararına vardı. 

Metin Şentürk ve eski eşi

Yargılanmanın yenilenmesini isteyen isteyen Metin Şentürk, tekrar dava açtı. Ancak İstanbul Aile Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında ünlü sanatçının yeniden yargılama talebi kabul edilmedi. Mahkeme ilk verilen kararın yerinde olduğunu belirterek son noktayı koydu. 

Metin Şentürk

DAHA ÖNCE NE OLMUŞTU?

Metin Şentürk‘ün 2014 yılında boşanma kararı aldığı eski eşi Fulya Kalkavan ile mahkeme süreci yeniden gündeme geldi. Şentürk, boşanma davasında eşine 150 bin lira tazminat ödemişti ancak Fulya Kalkavan boşanma sonrasında Metin Şentürk’e “evlilik birliği içinde kazanılan malların paylaşımı” için tekrar bir dava açtı. Mahkeme, Şentürk’ün 4 milyon 337 bin 793 lira katılma alacağını 2015 yılından itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte Fulya Kalkavan’a ödemesi kararına vardı.

Metin Şentürk, mahkemenin kararına itiraz ederek davayı İstinaf Mahkemesi’ne taşıdı. Ancak itirazı reddedilen ünlü isim, bu kez  Yargıtay’a başvuruda bulundu. Yargıtay’a yaptığı itiraz da reddedilince ünlü şarkıcı “yargılamanın yenilenmesi” talepli yeni bir dava açtı. Şentürk, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

“İstanbul Sarıyer’deki taşınmazın tüm finansmanını evlenmeden önce elde ettiğim kişisel malların satılması ve almış olduğum kredilerle sağladım. Bu taşınmaz, görme engelli bir sanatçı olmam sebebiyle görme engellilerin kullanımına göre dizayn edilmiştir. Bu taşınmazın evlilik birliği içerisinde edinilmiş mal olmaktan çok, engelli bir vatandaşın hayatını idame ettirebileceği mekân olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirttik. Ancak mahkemeniz tarafından bu durum göz ardı edilerek hüküm kurulmuştur. Yeniden yargılama yapılmasını talep etmekteyim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir