Yaşam

Şarkıcı Özgün’den anlamlı hareket! Dünya Down Sendromu Günü için bağış kampanyası

Şarkıcı Özgün Uğurlu Instagram hesabından 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü’ne özel kampanya başlattığını duyurdu. Şarkıcı Özgün 23 Mart doğumlu olan oğlu Ediz’in yaklaşan doğum günü hediyesi için de Down Sendromlu özel çocukların eğitimi için bağış yapacak.

21 Mart Dünya Down Sendromu Günü‘nde sosyal medya hesabından bağış kampanyası yapacağını duyuran şarkıcı Özgün, “Ediz’e en anlamlı doğum günü hediyesinin Down sendromlu çocukların eğitimine destek vermek olduğunu düşündük ve onun adına bu bağış kampanyasını başlattık” ifadelerini kullandı.

“BİZ BEBEK BEKLİYORDUK ALLAH BİZE MELEK GÖNDERDİ”

2012 yılında kendisi gibi müzisyen olan Nida Karaçar ile dünyaevine giren Özgün Uğurlu 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü‘ne özel sosyal medya hesabından anlamlı bir paylaşımda bulundu. Ünlü çiftin down sendromlu ‘Ediz’ adındaki çocukları hakkında şarkıcı Özgün duygularını şu sözlerle dile getirdi:

Özgün Uğurlu

“Bu durumu hastalık olarak görmüyorum. Benim için önemli olan bunu duyduğum an değil; Ediz’i kucağıma ilk aldığım zaman hissettiklerimdi. Çok acayip bir şeydi; sanki kalbi avuçlarımda atıyordu. Biz bir bebek bekliyorduk, Allah bize bir melek gönderdi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir