Yaşam

Lerzan Mutlu’yu tehdit eden Şenol İpek’in cezası belli oldu!

2018 yılında şarkıcı Lerzan Mutlu’ya tehdit ve hakaret içerikli mesaj gönderdiği iddiasıyla yargılanan oyuncu Şenol İpek için mahkeme kararını verdi. İpek, İstinaf Mahkemesi’nin ardından para cezasına çarptırıldı.

2018 yılında şarkıcı Lerzan Mutlu‘ya tehdit ve hakaret içerikli mesajlar gönderdiği iddiasıyla dava açılan eski model, oyuncu Şenol İpek daha önce mahkeme kararıyla 4 bin TL cezaya çarptırılmıştı. Daha sonra İstinaf Mahkemesince bozulan kararın ardından ünlü oyuncunun yeni cezası belli oldu.

Lerzan Mutlu

İSTNİNAF CEZAYI BOZMUŞTU

Tarafların daha önce çıkan kararı itiraza taşımasının ardından İstinaf Mahkemesi, sanık Şenol İpek’in savunmasında ismi geçen Bircan Bali’nin tanık olarak dinlenmeden eksik yargılama yapıldığı gerekçesiyle davayı bozmuştu.

BİRCAN BALİ TANIKLIKTAN ÇEKİLDİ

İstinaf tarafından bozulan kararın ardından İstanbul 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yeniden görülen duruşmaya, müşteki Lerzan Mutlu‘nun avukatı Hızır Barbaros Bursalıoğlu ile Şenol İpek’in avukatı Tuğçe Demirel katılım sağladı. Duruşmada beyanda bulunan Lerzan Mutlu’nun avukatı, şikayetlerinin devam ettiğini söyledi. Sanık Şenol İpek’in avukatı ise Bircan Bali‘nin tanıklıktan çekilme hakkını kullandığını belirterek, müvekkilinin beraatını talep etti.

Mahkeme, sanık Şenol İpek’e ‘hakaret ve tehdit’ suçundan 3 bin TL adli para cezası verdi.

Şenol İpek

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, oyuncu Şenol İpek’in 22 Temmuz 2016’da müşteki Lerzan Mutlu’ya Whatsapp üzerinden ‘hakaret’ ve ‘tehdit’ içerikli mesajlar gönderdiği anlatıldı. İddianamede, şüpheli İpek’in müşteki Mutlu’ya ses kaydı gönderip sosyal medya üzerinden hareket edip, kendisine ‘pislik kadın’, ‘namus hainliğinin bedeli ödenecektir’, ‘namusuma laf edenin dili kesilir’ şeklinde hakaret içerikli mesajlar attığı kaydedildi. İddianamede olay sonrası müşteki Lerzan Mutlu’nun avukatı Hızır Barbaros Bursalıoğlu aracılığıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduğu aktarıldı. Hazırlanan iddianamede, şüpheli Şenol İpek hakkında ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ suçlarından 4 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir