Yaşam

Selvi Boylum Al Yazmalım’ın oyuncusu Ahmet Mekin’in eşine olan hasreti dinmiyor

63 yıllık eşi Kumral Türkan Kurteli’yi 2 yıl önce kaybeden usta oyuncu Ahmet Mekin, “Yaşıyorum ama gelin bana sorun. Sürekli mezarına gidiyorum. Eve yatılı çalışan bile almıyorum. Çünkü evimde eşimden başka bir kadın hiç olmadı. Kimse erkekler ağlamaz demesin ağlıyorum. Cemşit’ten (Selvi Boylum Al Yazmalım’da oynadığı karakter) farkım yok.” ifadelerini kullandı.

Posta’da yer alan habere göre; Ahmet Mekin “Kendimi hâlâ toparlayamadım. Hayat ve herkes anlamını yitirdi. Belki bu acı hafifler sandım ama hiç öyle olmadı. Nefes almak bile zül gelmeye başladı. Zamanın acıları hafiflettiği büyük bir yalanmış.” sözleriyle eşine olan özlemini dile getirdi. 

“TEK DİLEĞİM ONDAN ÖNCE ÖLMEKTİ”

Eşinin ölümü ile büyük bir darbe aldığını anlatan Mekin, “Öyle romantik cümleler kuramamama biz eşimle bir bütündük. O gitti ve ben dağıldım. Tek dileğim ondan önce ölmekti ama o da olmadı” dedi.

Sürekli eşinin mezarına gidip dertleştiğini anlatan Mekin “Yaşıyorum ama gelin bana sorun. Sürekli mezarına gidiyorum yine hayatı onunla paylaşmaya devam ediyorum.” sözleriyle iç sıkıntısını dile getirdi.

“MEZARLIĞI EVİMİN YANINDA”

Eşinin mezarlığı evinin yanında bulunan Mekin, günün her saati gözünün mezarlıkta olduğunu ifade ederek, “Mezarlığı evimin yanında, evimize bakıyor. Camdan onu görüyorum. Ona sabahları ‘Günaydın’, akşamları ‘İyi geceler’ diyorum. Kimse erkekler ağlamaz demesin ağlıyorum. Cemşit’ten (‘Selvi Boylum Al Yazmalım’da oynadığı karakter) farkım yok” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir