Yaşam

Robert Pattinson’lu The Batman kendi rekorunu kırdı 15 günde 500 milyon dolar hasılat

Bu sezonun ilk açılışını yapan Örümcek Adam pandemi sonrası rekor hasılat elde eden film oldu. Zirveye yerleşen Örümcek Adam’ın tahtını yine DC filmlerinden biri olan Batman aldı. Bu kez Robert Pattison’lu sinema severlerle buluşan The Batman, ilk günden hasılatın zirvesini yaşadı. Gişede rekoru kırmıştı. Batman zirveye yerleşen rakamlara ulaştı.

4 Mart’ta vizyona giren Matt Reeves imzalı The Batman, 2019 yılından bu yana en iyi yapıtı oldu.

the batman gişe rekoru

Başrolünde Robert Pattinson’un yer aldığı The Batman, ilk günden itibaren gişe rekoru kırdı. Birçok ülke de vizyona giren The Batman, sadece Çin’de beğenilmedi.

the batman gise rekoru

UZUN SÜRE SONRA İLK KEZ!

Onun dışında diğer ülkelerin genelinde ilk saatlerde 110 milyon dolarla açılış yapan The Batman, ilk gün de ise 248.5 milyon dolar kazandı. Bir haftalık gösterim süresi yeniden hesaplandı. Hasılatının 301 milyon dolara yükseldiği ortaya çıktı. İlk kez vizyona giren bir Batman serisi bu kadar fazla beğeni topladı.

robert pattinson the batman

Son olarak 10 günlük hasılatın toplam değeri açıklandı. Robert Pattinson’un yer alacağı haberlerinden sonra sert eleştirilere maruz kalan The Batman’in hayranları hasılatla ağızları kapattı. The Batman 10 günde toplamda 400 milyon dolar elde etmişti. Batman serisi için d ekendi rekorunu kıran bir yapıt olarak 500 milyon doları geçti. HBO Max’taki yayın tarihine kadar filmin 800 milyon doları geçeceği söyleniyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir