Moda

Modada zarafeti temsil eden 3 renk tonu!

Moda sektöründe çok sık karşımıza çıkacak olan bej, mavi ve pembe tonlarının bu seneye zarafetin timsali olarak damga vurması bekleniyor. Bej tonlarının her mevsime yakıştığı minimal görünümünün yanı sıra azur mavisinin iddialı tavrına şeker pembesinin naifliği eşlik ediyor. İşte bu üç farklı ton aynı stili yansıtmasa da tek ortak noktası ‘zarafet.’

Stilistler her sene klasik renk skalasından ziyade ara tonların sağladığı zarif görünümlerle tasarladıkları kıyafetler, sadece tercih edenlere değil bakanları da huzur veriyor. Zarafeti; lüks, elegan, minimal ve modern karakterleriyle yansıtan bej, azur mavisi ve şeker pembesi kraliyet ailesinin seçimleriyle de sıkça karşımıza çıkmaktan çekinmiyor. 

modada nötr renkler

MODADA NÖTR TONLAR: EKRU, KREM, BEJ

Moda deyince renkle arasında akla ilk gelen her tonla uyum sağlamasıyla sevilen bej tonları ten uyumuyla her dönem herkesi kendine bağlamayı başarıyor. Genellikle kendi tonları arasında kombinlenmeyi seven bej, renk dünyasından başka dokunuşların yanında olmasına da izin verebilir. Bu tonları giyim tercihlerinde kullanan moda düşkünlerinin oldukça lüks ve modern görünüme sahip oldukları inkar edilemez bir gerçekken, bulunduğu ortamlarda muhafazakar bir çizgi oluşturuyor.

kraliyet seçimi azur mavisi

KRALİYET SEÇİMİ AZUR MAVİSİ

Bir diğer ismiyle kraliyet mavisi olarak bilinen azur mavisi, Diana‘dan Kate Middletona‘a kadar prenseslerin kombinlerine getirdiği zarafetle gözde olmaya devam ediyor. Sadece gece ya da formal kıyafetlerle giyilmeyen bu ton günlük hayatta sportif stillerde bile adından çokça söz ettiriyor. Son zamanlarda sokak stillerinde sık sık karşımıza çıkan bu rengin ele geçirmediği ortam yok. Detayla kalmayı sevmeyen azur mavisi her zaman ön planda rol almak istiyor. Kesinlikle baştan aşağı kullanılmasında bir sakınca olmayan azur mavisi yanına aldığı siyah, kırmızı, sarı, gümüş gibi ışıltılı renkleri detayda saklamalı.

naif renk pembe

NAİF RENK PEMBE

Pastel tonlar listesinde zarafetin vazgeçilmezleri arasında olan pembenin naif halleri elegan bir bakış sergiliyor. Fakat bu rengin fuşyaya kaçan tonları zarafetin listesine adını yazdıramadı. Azur mavisi gibi şeker pembesi de baştan aşağı kendi tonlarında ya da kombinlerde kolaylık  beyaz gibi geçişli renklerle eş edebilme şansımız var. Sokak stilleri arasında da gözlerin seçtiği şeker pembesi karşıt renklerle giyilmekten pek hoşlanmaz. Kontrasttan ziyade monokrom ya da ton sür ton akımlarına uymak gerekir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir