Yaşam

Emine Erdoğan: Milletimize ve ülkemize hayırlı olsun!

18 Mart 2017 yılında yapımına başlanan 1915 Çanakkale Köprüsü 18 Mart 2022 tarihinde Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde milletin hizmetine sunuldu. Emine Erdoğan sosyal medya hesabından dünya tarihine geçecek köprünün fotoğrafını paylaştı.

Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünde Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde gerçekleştirilen 1915 Çanakkale Köprüsü açılışı yoğun ilgi görürken, Emine Erdoğan sosyal medya hesabından köprü fotoğrafıyla paylaşım yaptı. Sosyal medyada birçok vatandaş tarafından paylaşım rekoru kıran Çanakkale Köprüsü; Avrupa yakasında Gelibolu ilçe merkezinin 10 km güneyindeki Sütlüce köyü ile Asya yakasında Lapseki ilçesini birbirine bağlayacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

TÜRKİYE VE DÜNYA TARİHİNE GEÇECEK

Türkiye ve dünyada büyük ses getiren, iki kıtayı yalnızca 6 dakikalık bir mesafeyle birbirine bağlayan ve yoğun bir ilgiyle 18 Mart 2022 tarihinde milletin hizmetine sunulan 1915 Çanakkale Köprüsü’nden bir kare de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Twitter hesabından paylaştı. 

1915 Çanakkale Köprüsü milletin hizmetine sunuldu

“MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Erdoğan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılmasının ardından sosyal medya hesabından, “#18MartÇanakkaleZaferi’nin 107. yıl dönümünde büyük zaferin görkemine yakışır şekilde #1915ÇanakkaleKöprüsü’nün açılışının milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. #ÇanakkaleGeçilmez destanının kahramanları aziz şehitlerimizi minnetle ve rahmetle anıyorum” şeklinde paylaşımda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir