Yaşam

Alzheimer olduğu söylenmişti! Muazzez Abacı’dan sürpriz video…

Türk sanat müziğinin yaşayan efsanesi Muazzez Abacı’dan Alzheimer başlangıcı teşhisi konulduğu iddia edilmişti. Usta sanatçı Muazzez Abacı çıkan bu iddiaları yalanlayacak bir video yayınladı.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Son dönemde hakkında “Alzheimer oldu” iddiaları ortaya atılan Muazzez Abacı’dan sürpriz bir video geldi. Abacı, Talat Er’in 54. yaş gününü kutladı. Pasta keserken duygu dolu anlar yaşayan Er’e, “Türkiye radyolarının değerli keman üstadı Talat Er, sana hayırlı doğum günleri, çok iyi yıllar, çok mutlu, çok sağlıklı yıllar diliyorum. Canım arkadaşım, benim değerli keman üstadım, Allah feyzini arttırsın, seni çok seviyorum güzel kardeşim.” ifadelerini kullandı. Talat Er ise bu özel videoyu Instagram adresinden takipçileri ile paylaştı. Usta sanatçı bu video ile hakkında çıkan iddiaları son noktayı koydu.

Sanat dünyasının sevilen ismi Muazzez Abacı’ya Alzheimer başlangıcı teşhisi konulduğu ses sanatçısı ve yazar Onur Akay tarafından iddia edildi.

Akay açıklamasında, “Türk sanat müziğinin yaşayan efsanesi Muazzez Abacı’ya Alzheimer başlangıcı teşhisi konuldu. Amerika’da olan sanatçımızın bu önemli rahatsızlığını bana söylediler. Çok çok üzüldüm. Benim en sevdiğim büyük sanatçımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

muazzez abacı alzheimer teşhisi

ATEŞ PÜSKÜRDÜ!

Önceki gün çıkan “Muazzez Abacı’ya Alzheimer başlangıcı teşhisi konuldu” şeklindeki iddialara usta sanatçıdan tepki geldi.

Pandemi nedeniyle iki yıldır psikiyatri uzmanı olan kızı Saba Abacı’nın yanında Amerika’da kalan sanatçı, sağlığının yerinde olduğunu söyleyerek, “Aslan gibiyim. Allah’ıma şükür hiçbir problemim yok. Sadece ülkemi ve dostlarımı özledim. Bu iğrenç ve yalan haberi okuyup endişelenen tüm dostlarıma ve sevenlerime selam gönderiyorum” dedi.

 

 Abacı, yaptığı açıklamada Türkiye’ye döndükten sonra stüdyoya gireceğini de müjdeleyerek, “Cumhuriyet tarihinin en büyük projelerinden biri olacak. Güzel bir projeye imzamı atacağım” diye konuştu.

74 yaşındaki sanatçı, Alzheimer olmak için genç olduğunu da sözlerine ekleyerek, “Öyle bir şey yok, daha çok gencim. Saba da bana çok iyi bakıyor. Benden daha çok sesime iyi bakıyor. Bakımım iyi, hiçbir sıkıntı yok” dedi.

MENAJERİNDEN AÇIKLAMA GELDİ!

Türk Sanat Müziğinin yaşayan en büyük seslerinden Muazzez Abacı’nın menajeri, çıkan haberlerin doğru olmadığını, kızıyla Amerika’da yaşayan sanatçının Türkiye’ye gelip yeni albüm okuyacağını açıkladı. Menajerinin yaptığı açıklama şu şekilde;

Ünlü sanatçı Muazzez Abacı, avukatı Aydın Kurban’a yetki verdi. Abacı’nın ses sanatçısı ve yazar Onur Akay’a tazminat davası açtığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir