Yaşam

Sultanahmet’te iftar nerede yapılır? Sultanahmet’te en güzel iftar nerede yapılır?

Ramazan ayının en güzel yaşandığı yerlerden biri olan Sultanahmet’te dostlarınız ve ailenizle muhteşem iftar mekanlarına şans verebilirsiniz. Peki Sultanahmet’te iftar yapılacak yerler nerelerdir? Sultanahmet’te iftar nerede yapılır? İftar nerede yapılır? İstanbul’da iftar yapılacak en iyi yerler nerelerdir? İşte yanıtlar…

Müslüman aleminin en mübarek ve bereketli ayı olan Ramazan geldi çattı. On bir ayın sultanı olan Ramazan’da tarihi zenginliğinden, maneviyatından, estetiğinden ve güzelliğinden dolayı Sultanahmet’te keyifli iftar akşamları yaşayabilirsiniz. Milyonlarca kişiye ev sahipliği yapan Sultanahmet’te iftar yapabileceğiniz birden fazla mekan bulunuyor. Hem lezzetli yemeklerin yapıldığı hem de manzara eşliğinde sevdiklerinizle iftar yapmak isterseniz size harika önerilerimiz var. Gelin, Sultanahmet’te iftar yapabileceğiniz en şık mekanları birlikte inceleyelim.

  • ARMADA TERAS

Armada Teras

Armada Teras, tarihi surların hemen yakınında aynı zamanda şehrin kalabalığı ve gürültüsünden uzakta, muhteşem bir iftar mekanı. Her yıl özel hazırlanan ramazan menüsüyle gelen herkesi memnun eden mekan aynı zamanda Sultanahmet Camii’nin görkemi ve Marmara Denizi’nin eşsiz manzarasını da gözler önüne seriyor. Canlı ud müziği eşliğinde unutulmaz bir ramazan akşamı geçirmek isterseniz açık teras hizmeti de bulunan Armada Teras’ı tercih edebilirsiniz.

ADRES: Ahırkapı Sok. No:24, 34122 Sultanahmet / İstanbul

  • GİRİTLİ RESTORAN

GİRİTLİ RESTORAN

Genellikle düğün, kına veya farklı organizasyonlarıyla ön plana çıkan Giritli Restoran, her gün kalabalık misafirlerle dolup taşıyor. Osmanlı’nın alafranga kültür ile restore edilen bu restoran, ramazana özel lezzetleriyle sizleri sofralarına bekliyor. 19. yüzyıl yapımı eski bir Sultanahmet evinde orucunuzu açmak isterseniz bu restoran sizin için ideal bir seçim olacaktır.

ADRES: Cankurtaran Mh., Keresteci Hakkı Sk No:8, Sultanahmet / İstanbul

  • MATBAH RESTAURANT

Matbah

Yüzyıllar boyunca Osmanlı’nın kalbi olan bir yerde, Osmanlı saraylarında servis edilen yemekler eşliğinde bir iftar sofrası için Matbah Restaurant‘ı tercih edebilirsiniz. Matbah, Osmanlı’nın “Diş Kirası” geleneği ile süslediği ramazana özel menüleri ile iftar yapmak isteyenlere kapılarını aralıyor. Sultanahmet’in tarihi ve mistik atmosferinde, klasik Türk müziği dinletisi eşliğinde kendinizi saraylarda hissedebileceğiniz muhteşem bir mekan. 

ADRES: (Ottoman Hotel Imperial içinde) Caferiye Sokak, No 6/1, 34400, Sultanahmet / İstanbul

  • CAFERAĞA MEDRESESİ

CAFERAĞA MEDRESESİ

Klasik restoranlar yerine daha özel bir atmosfere şans vermek isterseniz size harika bir önerimiz var! İftar yapmak için hem tarihi hem de sakin bir yer arıyorsanız, Ayasofya’nın gölgesinde olan ve 480 yıllık eseri olan Caferağa Medresesi sizin için ideal bir mekan seçimi olacak. Şehrin tarihi dokusunun merkezinde yer alan bu medresede tarihi ve nefis bir iftar yemeği yemeniz mümkün.

ADRES: Caferiye Sok. Soğukkuyu Çıkmazı No.1 Sultanahmet / İstanbul

  • TARİHİ SULTANAHMET KÖFTECİSİ

sultahahmet köftecisi

Sultanahmet’e gidip de meşhur lezzetlerinden biri olan köfteyi denemeden geçmek olmaz! Sultanahmet’e giden herkesin mutlaka tadını denemesi gereken Sultanahmet köftesi ve yanında ikram edilen enfes piyazlarıyla tam da iftar yapabileceğiniz karın doyuran leziz bir yer. 

ADRES: Alemdar Mahallesi, Divanyolu Caddesi, No 12, Fatih, İstanbul

HAYIRLI RAMAZANLAR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir