Yaşam

‘Yabancı Gelin’ dizisiyle adını duyuran Brezilyalı oyuncu Jessica May Türk vatandaşı oldu

4 yıldır Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaya çalıştığını söyleyen Brezilyalı oyuncu Jessica May, sonunda muradına erdi. Ünlü oyuncu, Türk vatandaşı olduğunu sosyal medyada duyurdu.

Türkiye’de rol aldığı Yeni Gelin dizisindeki rolüyle şöhreti elde eden Brezilyalı oyuncu Jessica May Fotoğrafçı Hüseyin Kara ile dünya evine girmişti. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı alabilmek için 4 yıldır çaba gösteren Brezilyalı oyuncu Jessica May, “Henüz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olamadım ne yazık ki.” demişti.

Geçtiğimiz günlerde konuya ilişkin açıklama yapan oyuncu, kimliğini uzun süredir beklediğini söylemişti. Evlendikten 3 sene sonra Türk vatandaşlığına hak kazandığını ifade eden May, bu süreçteki prosedürlerin uzun sürmesinden yakınmıştı.

“Eşim burada ve burası gerçekten benim ikinci vatanım. Verdiğim mücadeleyi bırakmayacağım” ifadelerini kullanan May, vatandaşlık alma süreciyle ilgili şunları söyledi:

“İnsanlar ‘Türk vatandaşı olmak’ kolay diye bir dedikodu çıkarmış, yok öyle bir şey. Dört yıldır başvurum devam ediyor.

Kaç defa mülakata çağrıldım ama nafile. O yüzden bir yerde ‘Türk vatandaşı olmak çok kolay’ diyen birisini görürseniz inanmayın.” dedi.

jessica may

TÜRK VATANDAŞI OLDU

Oyuncunun yıllardır süren bekleyişi önceki gün sona erdi. Türk vatandaşlığına geçen oyuncu Nufüs Müdürlüğü’nden fotoğraflarını paylaşarak mutluluğunu gözler önüne serdi.

jessica may Türk vatandaşı oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir