Yaşam

Kate Middleton’ın takılarının sırrı ortaya çıktı! Ukrayna’ya destek vermek için…

50 yıllık gelenek olan İngiliz Milletler Topluluğu Günü kutlamasında safir ve pırlantadan oluşan kolye ve küpeleriyle gündem olan Kate Middleton’ın sırrı ortaya çıktı. Baştan aşağı maviler içinde göz kamaştıran Cambridge Düşesi Ukrayna’ya destek verdi.

Geçtiğimiz günlerde İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen İngiliz Milletler Topluluğu Günü kutlamalarına katılan Cambridge Düşesi Kate Middleton‘ın tercih ettiği kıyafet sosyal medyada gündem oldu. 

Prens William ve eşi Kate Middleton

Baştan aşağı maviler içinde bir kombin yapan Middleton’ın takı tercihinin gizli bir anlam taşıdığı öğrenildi. People dergisinin haberine göre; Prens William’ın eşi Kate Middleton 2020 yılında Buckingham Sarayı’nda Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy ve eşi Olana ile tanışma sırasında mavi takılar tercih etmişti. Aynı takıları İngiliz Milletler Topluluğu Günü’nde de kullanan Middleton safir ve pırlantadan oluşan kolye ve küpeleriyle aslında bir mesaj verdi.

Cambridge Düşesi Kate Middleton

Prenses Diana’nın koleksiyonuna ait olan takıları kullanan Middleton, iddialara göre Ukrayna halkının yanında olduğunun sinyalini verdi. Düşes daha önce de Ukrayna Kültür Merkezi’ni ziyaret ederken Ukrayna bayrağını kıyafetine iliştirmiş ve Ukrayna bayrağı renginde Alexander McQueen imzalı bir kazak tercih etmişti.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, eşi ve Kate Middleton

NE OLMUŞTU?

Son dönemlerde yaşadığı sağlık sorunlarıyla gündemden düşmeyen İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, pek çok etkinlik ve davete katılamamasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. 96’ıncı yaşına girmeye hazırlanan Kraliçe II. Elizabeth, 50 yıllık gelenek olan İngiliz Milletler Topluluğu Günü kutlamasına katılım sağlayamadı. 

İngiliz Milletler Topluluğu Günü kutlaması

Westminster Abbey’de yapılan törende İngiltere Başbakanı Boris Johnson’a kraliyet ailesinin diğer üyelerinin katıldığı görüldü. Önümüzdeki ay 96 yaşına girecek olan Kraliçe’nin ilerleyen yaşı nedeniyle etkinlikte yer almadığı açıklandı.

İngiliz Kraliyet Ailesi

Prens Charles ve eşi Düşes Camilla ile Prens William ve eşi Düşes Kate Middleton, etkinlikte Kraliçe’yi temsil etti. Kraliyet yazarlarına göre; gözde çiftler Kraliçe’nin yokluğunu hissettirmedi.

Kate Middleton ve eşi Prens Charles

Yaklaşık bin 500 kişinin izlediği bir resmi geçitle başlayan tören canlı yayın olarak ekranlara yansıdı. Pek çok politikacı ve diplomatın hazır bulunduğu törende Mica Paris ve Emeli Sande gibi ünlü sanatçılar sahne aldı. 

Emeli Sande

Törende Kate Middleton’ın maviler içerisindeki kombini yoğun ilgi görürken Lock & Co imzalı şapka ve Jimmy Choo çantası da çok konuşuldu. Prenses Diana’nın mirası olan zümrüt ve safir mücevherlerle kıyafetlerini tamamlayan Cambridge Düşesi törene damga vurdu. 

Kate Middleton

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir