Yaşam

Pera Palas’ta Gece Yarısı nerede çekildi? Pera Palas Otel nerede?

Sosyal medyayı kasıp kavuran Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisi, kısa sürede milyonlarca kişi tarafından izlenerek büyük beğeni kazandı. Peki Pera Palas’ta Gece Yarısı konusu nedir? Pera Palas’ta Gece Yarısı oyuncuları kimlerdir? Pera Palas’ta Gece Yarısı nerede çekildi? Pera Palas’ta gece yarısı kimin? Pera Palas Oteli nerede? Pera Palas otelin sahibi kim? Pera Palas nerede çekildi? İşte yanıtlar…

Dijital içerik platformu Netflix’in yeni dizisi Pera Palas’ta Gece Yarısı, dev oyuncu kadrosu ve sürükleyici hikayesiyle dizi severlerin radarına girdi. Yayınlandığı ilk günden itibaren en çok izlenenler listesinde üst sıralara yükselen dizi yoğun ilgi görüyor. Geçmişe yolculuğun sisli perdesini aralayan Pera Palas’ta gece yarısı milyonlarca kişi tarafından izlenerek arama motorlarında araştırılmaya başlandı. Dizinin çekim yerlerinde tercih edilen tarihi doku özellikle izleyenleri mest etti. Gelin, Pera Palas’ta Gece Yarısı dizinin çekim yerlerini birlikte mercek altına alalım.

PERA PALAS’TA GECE YARISI DİZİSİ KONUSU NEDİR? PERA PALAS’TA GECE YARISI NE ANLATIYOR?

Ünlü yazar Charles King’in “Midnight At The Pera Palace” kitabından uyarlanan Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinin ana konusu Pera Palas Oteli’nin tarihini araştırmakla görevlendirilen gazeteci Esra’nın etrafında şekillenmektedir. Araştırmaları esnasında gizemli bir şekilde 1919 yılına giden Esra tesadüf eseri korkunç bir plandan haberdar olur. Bu haberi duymasının üzerine zamandaki akışı değiştiren Esra istese de geri dönemez ve Peride’nin yerine geçerek onun amacını gerçekleştirmek için neyi var neyi yoksa ortaya koyar. 

Pera Palas

Peşindeki Halit’ten kurtulmak için yol arayan Esra’ya bu yolculuğunda eşlik eden Ahmet, Peride’nin günlüğündeki yazanları Esra’ya anlatır. Dimitri’yi bularak işleri yola koymak isteyen Ahmet, tuzağa düşünce olaylar değişir. Esra ise suikast planını bir şekilde öğrenip Mustafa Kemal’e ulaştırır. Ancak bu zamanda yolculuk oldukça farklı sırların da gün yüzüne çıkmasını sağlayacaktır.

Pera Palas

PERA PALAS’TA GECE YARISI DİZİSİ OYUNCULARI KİMLERDİR? PERA PALAS’TA GECE YARISI DİZİSİNDE KİMLER OYNUYOR?

Sürükleyici hikayesiyle izleyenleri ekran başına kilitleyen Pera Palas’ta Gece Yarısı dizinin başrolünde “Esra” rolüyle Hazal Kaya yer alıyor. Tansu Biçer ve Selahattin Paşalı‘nın yıldız gibi parladığı dizide Mustafa Kemal’i oynayan kişi ise Yargı dizisinden tanıdığımız Hakan Dinçkol

Pera Palas

Ayrıca dizinin kadrosunda Engin Hepileri, Yasemin Szawlowski, James Chalmers, Ahmet Varlı, Nergis Öztürk, Murat Kılıç, Ergun Metin, Clare Louise Frost ve Jordan J Gallagher gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

PERA PALAS’TA GECE YARISI NEREDE ÇEKİLDİ? 

Güçlü kadrosuyla ve etkileyici hikayesiyle 7’den 70’e herkesin beğenisini kazanan Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinin büyük bir bölümü Kocaeli’nin İzmit ilçesinde çekilmiştir.  Sekapark’ta 300 bin metrekare açık alana ve 55 bin metrekare kapalı alana kurulan Avrupa’nın en büyük film platosunda çekilen filmde İstiklal Caddesi’nin nostaljik tramvayından Beyoğlu’nun meşhur mekanlarına kadar dönemin her ayrıntısı ustaca işlendi. Öte yandan dizinin bazı kısımları ise Pera Palas Oteli‘nde gerçekleştirilmiştir.

Pera Palas

PERA PALAS OTELİ NEREDE? PERA PALAS OTELİNİN SAHİBİ KİM? PERA PALAS OTELİ NE ZAMAN AÇILDI?

İstanbul’da yer alan Pera Palas Otel, İstanbul’un tarihi kent dokusunun yoğun olduğu Beyoğlu‘ndadır. Meşruiyet Caddesi üzerinde yer alan otel aynı zamanda müze özelliği de taşımaktadır. Pera Palas Oteli’nin açık adresi ise; Evliya Çelebi Mahallesi, Meşrutiyet Caddesi No: 52, PK: 34430 Beyoğlu-İstanbul.

Pera Palas Otel nerede

İstanbullu bir Levanten olan Alexandre Vallaury tarafından tasarlanan Pera Palas, 19. yüzyıl sonu İstanbul mimarisinin önemli bir temsilcisidir. Neoklasist bir yaklaşımın ön plana çıktığı binanın mimarisinin yanı sıra otel İstanbul’un birçok ilklerine de ev sahipliği yapmaktadır. 

Pera Palas Otel iç mimarisi

İstanbul’da Osmanlı sarayları dışında elektriğin verildiği, ilk elektrikli asansörün ve ilk akar sıcak suyun bulunduğu bina olan Pera Palas Oteli’nin en değerli misafiri olan Mustafa Kemal Atatürk de burada konaklamıştır. Atatürk’ün kaldığı 101 numaralı odası doğumunun 100. yılı olan 1981’de Atatürk’ün şahsi eşyalarının da sergilendiği bir müze odasına dönüştürülmüştür.

Pera Palas Oteli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir