Yaşam

Muazzez Abacı’nın Alzheimer olduğu iddia edilmişti! Usta sanatçıdan açıklama…

Türk sanat müziğinin yaşayan efsanesi Muazzez Abacı’dan Alzheimer başlangıcı teşhisi konulduğu iddia edildi. Abacı, “Alzheimer oldu” haberlerine ateş püskürdü.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Sanat dünyasının sevilen ismi Muazzez Abacı’ya Alzheimer başlangıcı teşhisi konulduğu ses sanatçısı ve yazar Onur Akay tarafından iddia edildi.

muazzez abacı alzheimer teşhisi

Akay açıklamasında, “Türk sanat müziğinin yaşayan efsanesi Muazzez Abacı’ya Alzheimer başlangıcı teşhisi konuldu. Amerika’da olan sanatçımızın bu önemli rahatsızlığını bana söylediler. Çok çok üzüldüm. Benim en sevdiğim büyük sanatçımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

ATEŞ PÜSKÜRDÜ!

Önceki gün çıkan “Muazzez Abacı’ya Alzheimer başlangıcı teşhisi konuldu” şeklindeki iddialara usta sanatçıdan tepki geldi.

Pandemi nedeniyle iki yıldır psikiyatri uzmanı olan kızı Saba Abacı’nın yanında Amerika’da kalan sanatçı, sağlığının yerinde olduğunu söyleyerek, “Aslan gibiyim. Allah’ıma şükür hiçbir problemim yok. Sadece ülkemi ve dostlarımı özledim. Bu iğrenç ve yalan haberi okuyup endişelenen tüm dostlarıma ve sevenlerime selam gönderiyorum” dedi.

 

 Abacı, yaptığı açıklamada Türkiye’ye döndükten sonra stüdyoya gireceğini de müjdeleyerek, “Cumhuriyet tarihinin en büyük projelerinden biri olacak. Güzel bir projeye imzamı atacağım” diye konuştu.

74 yaşındaki sanatçı, Alzheimer olmak için genç olduğunu da sözlerine ekleyerek, “Öyle bir şey yok, daha çok gencim. Saba da bana çok iyi bakıyor. Benden daha çok sesime iyi bakıyor. Bakımım iyi, hiçbir sıkıntı yok” dedi.

 

MENAJERİNDEN AÇIKLAMA GELDİ!

Türk Sanat Müziğinin yaşayan en büyük seslerinden Muazzez Abacı’nın menajeri, çıkan haberlerin doğru olmadığını, kızıyla Amerika’da yaşayan sanatçının Türkiye’ye gelip yeni albüm okuyacağını açıkladı. Menajerinin yaptığı açıklama şu şekilde;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir