Yaşam

Hande Doğandemir isyan etti! ‘Yeterince güzel değilsen linç ediliyorsun’

Bir dönem kilo aldığı yönündeki haberlerle adından söz ettiren oyuncu Hande Doğandemir, “standart güzellik algısı” hakkında isyan etti. Ünlü oyuncu “Sırf üzerinden kazanç elde etmek için dayatılan tüm algı yöntemlerini çok zalimce buluyorum.” dedi.

“Güneşi Beklerken”, “Hayatımın Aşkı”, “Kırmızı Oda” ve son olarak “Annemizi Saklarken” gibi başarılı yapımlarda rol alan Hande Doğandemir, geçtiğimiz günlerde “Gardırop Magazin” dergisine samimi açıklamalarda bulundu. 

Hande Doğandemir

“ZAYIF VE GÜZEL DEĞİLSEN LİNÇ EDİLİYORSUN!”

Bir dönem kilo aldığı yönündeki haberlerle gündemden düşmeyen Doğandemir, sinema ve dizi dünyasında zorunlu tutulan güzellik algısı üzerine şu sözleri söyledi:

“Sırf üzerinden kazanç elde etmek için dayatılan tüm algı yöntemlerini çok zalimce buluyorum. Zayıf ve güzel olmanın ‘değerli’ olmakla eş tutulduğu bir düzende yaşamak beni çok incitiyor. Mesela bir oyuncu olarak yeterince zayıf ve güzel değilsen, ne yeteneğinin ne yaptığın işlerin bir kıymeti oluyor. Bunu çok acımasız buluyorum. Kilo aldıysan ya da çok zayıfsan, saçlarında beyazların varsa veya cildin yeterince pürüzsüz değilse linç ediliyorsun.”

Hande Doğandemir Gardırop Magazin dergisine açıklamalarda bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir